לפיד וגנץ, ארכיון
צילום: פלאש 90

ח"כ מיש עתיד אסף מידע על גנץ? "כותרת שאינה אמת"

יו"ר כחול לבן בני גנץ הכחיש כי יש בידיו או בידי מישהו ברשימתו מידע על חבר כנסת הקשור בהדלפות. עופר שלח לכאן רשת ב: "אין שום דוח שמצביע על הדלפה". הבוקר פורסם כי ח"כ מכהן מיש עתיד אסף והדליף מידע נגד יו"ר כחול לבן
הבוקר הזה
21 באוגוסט 2019
08:07
עודכן ב 08:51

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ מכחיש היום (רביעי) כי יש בידיו מידע על זהות בר הכנסת מרשימתו שהדליף פרטים מישיבות כחול לבן: "אין לי ולאף אחד בכחול לבן מידע על חבר כנסת מהרשימה הקשור בהדלפות. יש גורמים במערכת הפוליטית שחוששים מכחול לבן ויתכן שהם פועלים בעניין הזה. נזכיר לכולנו שהחשודים היחידים יושבים בממשלת נתניהו. הם, והעומד בראשם", אמר גנץ.

חבר הכנסת עופר שלח התייחס הבוקר גם הוא לפרסום שלפיו ח"כ מכהן מיש עתיד הוא אחד ה"חפרפרות" שאספו והדליפו מידע נגד יו"ר כחול לבן בני גנץ: "העיתון שעבדתי בו מפרסם כותרת שאינה אמת. לא היה דוח כזה. הייתה בדיקה במסגרת מפלגת חוסן לישראל של גנץ שהחליטה שהיא צריכה לבדוק את עצמה בענייני אבטחת מידע. אין שום דוח שמצביע על הדלפה". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

"קשה מאוד להתגונן ולהסביר דבר שלא היה – לא היה דוח כזה", המשיך שלח בריאיון לשלום שיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב. "דבר הבדיקה יצא החוצה אבל אין לזה קשר לקמפיין של כחול לבן ולח"כים של יש עתיד. לא היה ולא נברא".

האזינו לריאיון המלא עם עופר שלח בכאן רשת ב


גם חבר הכנסת אבי ניסנקורן מכחול לבן התייחס לפרסום בידיעות אחרונות הבוקר. בריאיון לדב גיל-הר בכאן רשת ב הוא אמר כי נעשתה בדיקה שגרתית שנועדה למנוע הדלפות וחדירה של גורמי חוץ, אך "לא נבדקו חברי כנסת". לדבריו, מותר לעשות בדיקה כזו והדבר חשוב ולגיטימי. הוא הדגיש כי מדובר ב"סערה בכוס מים". 

גורמים במפלגת כחול לבן אמרו בתגובה על הפרסום בעיתון כי אין דוח כזה ושהוא כלל לא הוגש. הם הדגישו כי עבודתה של חברת אבטחת המידע טרם הסתיימה ואין חבר כנסת שנחשד בהדלפה, לטענתם הדוח שהועבר לעיתון הוא פיקטיבי.

"אני מכיר שעשו בדיקה, דרך אגב הבדיקה לא הייתה על ח"כ ולכן כל ההתייחסות לחברי כנסת היא פשוט מופרכת", אמר ניסנקורן. "מותר לעשות בדיקה, אני חושב שזה דבר חשוב ולגיטימי. לא הייתה בדיקה ולא היו ממצאים לגבי חברי כנסת כי לא הייתה בדיקה לגבי חברי כנסת, זה לא התבקש כזה דבר וגם לא היו ממצאים כאלה".

האזינו לריאיון עם אבי ניסנקורן בכאן רשת ב:

נוסף על כך התייחס הח"כ מכחול לבן להסכם העודפים עם כחול לבן, ואמר: "הסכם העודפים כפי שהוא בדיוק – הסכם עודפים, אבל אנחנו מפלגת שלטון וחשוב לנו קשר עם כל המפלגות, כמובן מפלגת ישראל ביתנו מפלגה חשובה מאוד. אנחנו עובדים כל הזמן גם בשטח וגם במגעים פוליטיים כדי שזה יקרה אחרי הבחירות".