שגיא מוקי
צילום: רויטרס

אלוף עולם: הג'ודוקא שגיא מוקי זכה במדליית הזהב בגמר בטוקיו

מוקי גבר בגמר על מתיאס קאסה מבלגיה באיפון. בחצי הגמר גבר מוקי על המצרי שלא לחץ את ידו. לאחר הזכייה אמר: "אני שמח שהצלחתי לסיים את היום הזה בצורה הכי מתוקה שאפשר"
ליאן וילדאו
28 באוגוסט 2019
13:58
עודכן ב 14:59

הג'ודוקא שגיא מוקי זכה היום (רביעי) באליפות העולם בג'ודו עד משקל 81 ק"ג הנערכת בטוקיו, יפן. מוקי גבר בגמר על יריבו הבלגי מתיאס קאסה וזכה במדליית הזהב. זו מדלייה ראשונה לישראל באליפות העלם הנוכחית, שנה לפני האולימפיאדה, ומדליה ראשונה של מוקי באליפות עולם - הישג השיא לג'ודוקא בן ה-27.


קודם לכן ניצח מוקי בחצי הגמר מול המצרי מוחמד עבדלאל, שסירב ללחוץ את ידו של הישראלי עם סיום ההתמודדות. הבלגי קאסה ניצח את אלוף העולם האיראני, שהפסיד גם בקרב על מדליית הארד, ובכך נמנע מלהופיע לצדו של מוקי על הפודיום בטקס חלוקת המדליות.

לאחר הזכייה אמר מוקי: "היה יום לא פשוט, אבל אני שמח שהצלחתי לסיים את היום הזה בצורה הכי מתוקה שאפשר. החלטתי לא להתחרות באליפות אירופה כדי להגיע יותר מוכן לאליפות עולם". על החלטת המצרי לא ללחוץ לו את היד אמר: "צר לי לראות את זה. אני שמח שהראיתי את הפנים היפות של ישראל".


נשיא המדינה ראובן ריבלין ברך את שגיא מוקי על זכייתו: "שגיא שלנו אלוף העולם! הלב של כולנו מתרחב מול הפסגות שאתה כובש פעם אחר פעם. ספורטאי של נצחונות, אבל יותר מזה ספורטאי של נשמה. אתה מלמד אותנו שוב ושוב איך מטפסים אל הניצחון בדרך ארץ, בעבודה קשה, בלב פתוח וביד מושטת לשלום, תמיד, תמיד מושטת. ברכות לך יקירנו על מדליית הזהב, ותודה לך על הגאווה הישראלית שאתה מעניק לנו", כתב ריבלין.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את מוקי בציוץ בטוויטר וכתב לו: "אלוף עולם! אחלה שגיא מוקי - הבאת הרבה כבוד וגאווה לכולנו". שרים, חברי כנסת ופוליטיקאים נוספים בירכו את מוקי עם זכייתו, בהם בני גנץ, אהוד ברק ויאיר לפיד.

מוקדם יותר היום ניצח מוקי באיפון ברבע הגמר את בולטבוייב האוזבקי כבר אחרי 25 שניות. בסיבובים המוקדמים הוא ניצח יריבים מקירגיסטן, קזחסטן והונגריה.