מתניהו אנגלמן

המבקר החליט להקפיא את פרסום כל דוחות הביקורת

דווח כי אחד הדוחות עוסק בהתנהלות של אחד ממשרדי הממשלה. בכנס של ראשי חטיבות ואגפים - לא השמיע מתניהו אנגלמן אמירה משמעותית אחת בנושא המלחמה בשחיתות ובמי שפוגעים בטוהר המידות: "מצבנו מצוין, לא צריך להתבייש"
השבוע
30 באוגוסט 2019
20:27

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן החליט לדחות פרסום דוחות שכבר הושלמו או כמעט הושלמו בחמישה חודשים - עד דצמבר. כך פרסם הערב (שישי) לראשונה ב"השבוע" פרשננו מרדכי גילת. דווח כי אחד הדוחות עוסק בהתנהלות של אחד ממשרדי הממשלה. 


עוד פורסם כי המבקר החליט להקפיא גם קליטה של עובדים חדשים שסיימו את שלבי המיון והיו בשלב מתקדם של הקליטה. בכנס של ראשי חטיבות ואגפים - לא השמיע אנגלמן אמירה משמעותית אחת בנושא המלחמה בשחיתות ובמי שפוגעים בטוהר המידות. "מצבנו מצוין, לא צריך להתבייש", אמר המבקר על מצב המדינה באותו הכנס.

תגובת משרד המבקר: "מאז כניסת המבקר לתפקידו, לפני כחודשיים, הוא הקדיש את זמנו ללמידה מעמיקה של עבודת המשרד, ויחד עם הצוותים המסורים והמקצועיים, מגבש מתווה לרפורמה בונה שמאמצת מודלים של ביקורת בינלאומית לצד חיזוק הפן החברתי ושימוש בכלי ביקורת מתקדמים.

"בהתאם לכך ביקש המבקר ללמוד דוחות שהיו בשלבי כתיבה שונים, להתאימם לרפורמה המתגבשת ובמקרה הצורך לבצע השלמות ובדיקות נוספות. באשר לאיוש התקנים - המבקר ביקש להעשיר את ההון האנושי ולגייס מומחים למערכות מידע וסייבר ואף אנשי מקצוע בנושאי חינוך, בריאות ורווחה. ההון האנושי הוא המרכיב החשוב בעבודת הביקורת. יודגש כי עבודת המבקר תעסוק ביעילות, מועילות, טוהר מידות ומנהל תקין וכן בנושאים אחרים שייבחר המבקר".