החסימה בכביש החוף

מחאת הנכים נמשכת: כביש החוף נחסם ליד יקום

כמה מפגינים חסמו את התנועה באזור למשך כמה דקות. במקום ישנם עומסים. מוקדם יותר שיבשו המוחים את תנועת הרכבות. באוצר הגיבו: פועלים לגיבוש עמדה מקצועית
שרון עידן
01 בספטמבר 2019
10:50

כמה מפגינים חסמו הבוקר (ראשון) את כביש החוף סמוך ליקום כחלק ממחאת הנכים. בעקבות כך נעצרה התנועה במקום לכיוון צפון ונפתחה כעבור כמה דקות. במקום ישנם עומסי תנועה. מוקדם יותר חסמו המוחים את תנועת הרכבות באזור שוהם וגרמו לשיבושים ועיכובים באזור גוש דן. 


במשרד האוצר הגיבו לטענת ארגוני הנכים ומסרו: "חוק הביטוח הלאומי קובע כי על שרי האוצר והרווחה להציג לממשלה מתווה להעלאת קצבת הנכות עד לסוף שנת 2019. משרדי הממשלה הרלוונטיים עובדים בימים אלו על גיבוש עמדה מקצועית על מנת להציגה לממשלה החדשה. לצורך כך אף נקבעו מספר פגישות בחודשים הקרובים, ובמסגרתם תינתן לכלל ציבור הנכים הזדמנות להביע דעתם על מבנה הפעימות הבאות". 

מובילי מאבק הנכים וקבוצת הנכים הופכים לפנתרים מסרו לאחר שעצרו את תנועת הרכבות הבוקר: "כל עוד ממשלת ישראל לא תעמוד בהתחייבותה ימשיכו החסימות ומהיום יתחילו השיבושים, בכל רחבי הארץ". לטענתם, בפגישה אמר להם שר האוצר כי אין מספיק כסף לפעימות הבאות והן לא יינתנו בזמן שסוכם.