שר התקשורת לשעבר איוב קרא
צילום: דוד כהן, פלאש 90

קרא מכחיש שהדליף את הקלטות רה"מ: מוכן לעבור פוליגרף

אחרי שח"כ זוהר הפנה כלפיו את האצבע המאשימה בפרסום ההקלטות בחדשות 13, השר לשעבר הגיב בריאיון לכאן רשת: "אני לא אלך להביא הקלטות שפוגעות בי"
מערכת כאן חדשות
03 בספטמבר 2019
09:25

שר התקשורת לשעבר איוב קרא מכחיש הבוקר (שלישי) כי הוא זה שהדליף את הקלטות השיחות בינו לבין ראש הממשלה סביב הצלת ערוץ 20 שפורסמו אמש בחדשות 13 ובהן נשמע נתניהו צועק: "איוב, השתגעת?". "גורם רשע הקליט אותנו. היו עוד גורמים בשיחה, אני לא זוכר מי", אמר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. "עכשיו אני מפה נוסע לפוליגרף אם צריך ומעמיד עצמי לכל חקירה", הוא הכריז. "בכלל, אשמח מאוד שתתקיים חקירה מקיפה שתמצא אחת ולתמיד את החפרפרת נגד כל המערכת".

האזינו לריאיון המלא של איוב קרא לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב

השר לשעבר הביע זעם על הדלפת ההקלטות ואמר: "אני לא אלך להביא הקלטות שפוגעות בי. הפגיעה היא בי, ראש הממשלה רק נהנה מזה. אין לי שום דבר נסתר. אני שוקל את צעדיי בעניין הזה". קרא אף הגן על הטון התקיף בו נשמע נתניהו מדבר בהקלטות. "אני מבין לליבו שמי שעשו לו תרגילים יש לו כעס כלפיהם", אמר. "איש לא האמין אז שאפשר להציל את ערוץ 20. לראש הממשלה היה חשוב שבתקופתו לא ייסגרו ערוצים, בטח שלא ערוץ 20. כבר שלחו מכתבי פיטורים, הבנתי את הלחץ שלו והוא נתן לי גיבוי מוחלט לפעול. אני שמח שהצלנו את ערוץ 20 בגיבויו, כי זה היה חשוב לו. עשינו דבר גדול למחנה הלאומי. מקווה שתרמתי את חלקי כשר שהוא לא בובה".

ח"כ זוהר: "אני חושב שזה קרא"

מוקדם יותר אמר חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "מי שמסר את ההקלטות צריך להתבייש", והוסיף: "אני חושב שזה קרא, אבל מאוד מקווה שאני טועה. בפוליטיקה יש גם מושג כזה של כפיות טובה. אם הוא בחר בגלל כשלונו בפריימריז לנסות לפגוע בנתניהו - הוא בא לקלל ויצא מברך, כי כל מה ששמעו בהקלטות זה איך ראש הממשלה נלחם להציל את ערוץ 20, כבשת הרש".

האזינו לריאיון המלא של ח"כ מיקי זוהר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב

יו"ר ימינה איילת שקד הצדיקה את הכעס של נתניהו בשיחה. "זה נכון, ביחד עם איוב קרא פעלתי להציל את ערוץ 20 שמביא קולות חשובים", אמרה בריאיון לאריה גולן. "דיברנו על חקיקה מהירה ודברים שהיה צריך לפתור. עשינו את זה ביחד", הדגישה.

האזינו לריאיון המלא של איילת שקד לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב

חבר הכנסת עפר שלח מכחול לבן הגיב גם הוא לצעקות נתניהו שנשמעו בקלטות בריאיון לתוכנית ואמר כי "זו אותה מאניה שהביאה אותו לתיקי 2000 ו-4000. עושה רושם שברית המועצות הזאת בין מועצת הכבלים והלוויין לרשות השנייה מטרידה אותו יותר מרוסיה. השבוע קיבלנו תזכורת לכך שהיעדר רגל מדינית אמיתית מול הרוסים מביאה לזה שאנחנו מוצאים איראנים 35 ק"מ מהגבול".

האזינו לריאיון המלא של ח"כ עפר שלח לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב