אנדראס הרצוג

התסכול של הרצוג אחרי ההפסד: "אנחנו כל הזמן עושים טעויות, זה כבר לא מצחיק"

מאמן נבחרת ישראל היה נסער מהשער הסלובני בדקות הסיום: "אנחנו לא מקצועיים מספיק. אנחנו כל הזמן מדברים על חלומות, אבל אנחנו צריכים לעשות את הדברים המכריעים על הדשא"
מערכת כאן חדשות
10 בספטמבר 2019
03:42
עודכן ב 08:53

מאמן נבחרת ישראל אנדראס הרצוג הביע אמש (שני) את תסכולו לאחר ההפסד בדקה ה-90 לנבחרת הסלובנית במוקדמות יורו 2020: "אנחנו לא מקצועיים מספיק. אנחנו כל הזמן מדברים על חלומות, אבל אנחנו צריכים לעשות את הדברים המכריעים על הדשא, וכל הזמן אנחנו עושים טעויות טיפשיות - זה כבר לא מצחיק".

"אני אמור להיות מאושר?", תהה הרצוג. "אנחנו כל הזמנים אומרים 'זה היה טוב', אנחנו כל הזמן סופגים שלושה שערים - אנחנו לא מקצועיים מספיק. כשאתה רואה את הגול השלישי - זה נורא, נורא. אנחנו כל הזמן מדברים על העפלה ואז עושים טעויות. זה בלתי אפשרי. אני אמור להיות מאושר? היה לנו משחק טוב נגד קבוצה גדולה, היינו טובים פי שתיים מפולין והפסדנו במשחק שוב". 


"אנחנו חייבים להיות אופטימיים, זה ברור שיש לנו קבוצה איכותית, יש לנו הזדמנויות לנצח במשחק ובסוף אנחנו מפסידים - זו בעיה ענקית. במקום לקחת את היתרון נתנו להם שתי מתנות נחמדות, והם הבקיעו שני שערים. אני חושב שהיה לנו משחק טוב, אבל כשאתה מפסיד אתה לא יכול להגיד על דברים שהיו 'נחמדים', אנחנו רוצים להעפיל ולא לדבר על מה שהיה 'נחמד'. אנחנו חייבים לדבר על הבעיות שלנו, אחרת אין לנו סיכוי".

הפסד של נברחת ישראל היה כואב: החבורה של הרצוג ספגה שער בדקה ה-90 ונכנעה 3:2 בחוץ לסלובניה. זהו הפסד החוץ השני של ישראל בקמפיין לאחר המפלה 4:0 לפולין. ההפסד כואב עוד יותר לנוכח העובדה שישראל הובילה 1:2 במהלך המחצית השנייה. סלובניה הייתה הראשונה לעלות ליתרון הערב אחרי שורביץ' הקפיץ מעל מרציאנו בדקה ה-43. ישראל הגיבה בשני שערים אדירים בבעיטות מחוץ לרחבה של ביברס נאתכו (50) וערן זהבי (63, שערו התשיעי בקמפיין).