סימונה מורי ברגע השחרור
צילום: אבישי שושני, פלאש 90

סימונה מורי: לכו ותתלוננו אל תעשו מה שאני עשיתי

מורי שהורשעה ברצח בעלה אחרי שסבלה שנים מהתעללות על ידו השתחררה מהכלא אחרי 22 שנה
נופר משה פרדו
25 בספטמבר 2019
12:42
עודכן ב 15:10

סימונה מורי שהורשעה ברצח בעלה המתעלל השתחררה היום (רביעי) מהכלא לאחר 22 שנה. מורי הורשעה ברצח בעלה שהתעלל בה במשך שנים בשנת 1998. מורי מסרה לנשים בארץ "לכו ותתלוננו אל תעשו מה שאני עשיתי".


דור רחבי-סברו, בנה של מורי סיפר בכאן רשת ב על השנים הקשות שעברו והבשורה על שחרורה. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" אמר לאסתי פרז כי "לא היה כעס, אפילו הכי קטן. הבנו את המעשה. אני יודע מה היא עברה". מורי אמרה לאחר יציאתה מכלא נווה תרצה: "המסר שלי – ללכת להתלונן, לא לעשות את מה שאני עשיתי". 

"זה רגע מאושר בשבילנו. חיכינו 22 שנים לרגע הזה. זו הפתיחה הכי טובה שיכולה להיות לשנה. נגמרו לי הדמעות, הוצאתי היום כל מה שהחזקתי", סיפר דור. "אמא שלנו לא שיתפה אותנו בזוועות יותר מדי. היא לא רצתה להראות לנו שהיא חלשה, רק חזקה. זה חיים לא קלים. עברנו חיים לא פשוטים".

האזינו לריאיון עם דור רחבי-סברו

דור טען בדבריו שנעשה לאימו עוול והוסיף: "אני לא רוצה לאחל לאף אחד לעבור את מה שאמא שלי עברה. הנשים צריכות להיות חזקות ולא לפחד. לצאת ולדבר ולא להגיע למצב של רצח. אני מקווה שהמדינה יכולה לתקן את זה. אני מקווה שיוכלו לראות את הכתובת על הקיר, ומי שפונה ומבקשת עזרה לעשות משהו עם זה".

אחותו של דור, בת אל, אמרה בריאיון לקרן נויבך בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב כי "זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. אמא תמיד נראית הכי חזקה. כשהפרקליטות אמרה שהיא לא מתנגדת היא מאוד התרגשה ובכתה. אני מעריצה אותה על מי שהיא ועל מה שהיא. הדבר הראשון שהיא תרצה לעשות כשתגיע הביתה הוא לחבק את הנכדים חזק חזק.

"אמא שלי היא דמות להערצה. היא יודעת למגנט אליה אנשים בעזרת האנרגיה החיובית שיש לה. היא נותנת כוחות לאנשים. כשנשים מתאחדות הן יכולות לשבור חומות", הוסיפה בת אל.