פלסידו דומינגו
אי-פי

אחרי התלונות על הטרדה מינית: פלסידו דומינגו פורש מתפקידו

לאחר שכ-20 נשים התלוננו שהטריד אותן מינית - מנהל האופרה של לוס אנג'לס פורש מתפקידו. דומינגו בן ה-78 אמר כי יבטל את הופעותיו המתוכננות, וימשיך במאמציו לטהר את שמו. האופרה בלוס אנג'לס הודתה לדומינגו על שירותו, וציינה את תרומתו התרבותית חסרת התקדים לעיר
מערכת כאן חדשות
03 באוקטובר 2019
04:55

זמר האופרה הנודע, פלסידו דומינגו, הודיע הלילה (חמישי) כי הוא פורש מתפקידו כמנהל האופרה של לוס אנג'לס. דומינגו בן ה-78 אמר כי ההאשמות האחרונות נגדו על הטרדות מיניות, יצרו אווירה שבה אינו יכול להמשיך בעבודתו, שהוא כה אוהב. דומינגו הוסיף כי יבטל את הופעותיו המתוכננות וימשיך במאמציו לטהר את שמו. האופרה בלוס אנג'לס הודתה לדומינגו על שירותו, וציינה את תרומתו התרבותית חסרת התקדים לעיר. לפני כשבוע פרש מכל הופעותיו במטרופוליטן בניו יורק.

עד כה התלוננו כ-20 נשים כי הטריד אותן מינית. בעדויות שמסרו לסוכנות הידיעות אי-פי, והתפרסמו בחודש אוגוסט, אמרו שמונה זמרות אופרה ורקדנית כי מעשיו של דומינגו התפרשו על פני שלושת העשורים האחרונים. דומינגו אמר בתגובה כי הטענות נגדו אינן מדויקות. לדבריו, מאז ומעולם חשב שכל מערכות היחסים שלו נוהלו בהסכמה, ומצער לדעת שהוא גרם לנשים להרגיש שלא בנוח.