מיכל סלה

אחותה של מיכל סלה: היו סימני אזהרה לרצח

לדברי ליאת פריימן, היא אינה יכולה לפרט מפאת חקירת המשטרה, אבל "הדברים יתבהרו בהמשך". משרד הרווחה: עלייה חדה במספר הנשים שדיווחו על אלימות בשנים האחרונות
ורד פלמן
06 באוקטובר 2019
15:13

ליאת פריימן, אחותה של מיכל סלה שנרצחה לפי החשד בידי בן זוגה אלירן מלול במוצא, אומרת כי היו סימני אזהרה למקרה. לדבריה, היא אינה יכולה לפרט בנושא בגלל חקירת המשטרה אך "הדברים יתבהרו בהמשך".


עוד אמרה פריימן: "אנחנו משפחה מחבקת, התינוקת תישאר איתנו. הגיעו לפה הרבה אנשים מיום חמישי, הביאו הרבה דברים. מביאים דברים ובגדים לבת של מיכל. לא צריכים יותר חלב אם, הילדה אוכלת גם אוכל ויש לנו מספיק".

אלירן מלול, החשוד ברצח. צילום: מתוך פייסבוק

מלול עצמו, ששב להכרה ומצבו מוגדר כעת קל, טרם נחקר בידי המשטרה. עורך דינו מטעם הסנגוריה הציבורית מסר: "אלירן שב להכרה, אולם עדיין נמצא תחת השפעת משככי כאבים ולכן בשלב זה לא אפשרי לקבל את גרסתו". 

בד בבד, משרד הרווחה פרסם היום כי חלה עלייה של 160% בפניות נשים המדווחות על אלימות במשפחה למוקד הסיוע שהוא מפעיל. 6,488 נשים קיבלו סיוע ב-113 מרכזים לטיפול באלימות במשפחה שמפעיל המשרד. 95 גברים הועברו לבתים טיפוליים ולמרכזי יום. לפי משרד הרווחה, מאז 2004 נרצחו 163 נשים על ידי בני זוגן, 50% מהן היו מוכרות לרווחה - אולם לא בהכרח בתקופה שקדמה לרצח, או על רקע תלונות על אלימות במשפחה.