מחאת הנכים - ספטמבר 2019

הגדלת קצבאות: ארגוני הנכים ימליצו לממשלה על חלוקת המשאבים

צוות משותף למשרד האוצר, בנק ישראל, משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי יזמן בקרוב את נציגי הארגונים במטרה לשמוע את עמדתם
ליאל קייזר
29 באוקטובר 2019
16:00

הגדלת קצבאות הנכות: צוות ממשלתי פרסם היום (שלישי) קול קורא לעמותות, ארגוני אנשים עם מוגבלות ולציבור הרחב, להגיש הצעות לאופן חלוקת המשאבים בהתאם לצורכי האוכלוסיות השונות של אנשים עם מוגבלות.

צוות בין-משרדי משותף למשרד האוצר, בנק ישראל, משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות, משרד הרווחה והמוסד לביטוח לאומי ייזמן בקרוב את נציגי ארגוני הנכים במטרה לשמוע את עמדתם לקראת גיבוש המלצות בנושא הגדלת קצבאות לאנשים עם מוגבלות לשרים.

במסגרת תיקון 200 לחוק הביטוח הלאומי, שנכנס לתוקף במרץ 2018 נקבע כי שר הרווחה ושר האוצר ימליצו לממשלה על מתווה העלאה לפעימה השנייה של הגדלת הקצבה, בשנים 2020-2021. הצוות פועל בימים אלו על מנת לגבש את ההמלצות טרם הצגתן לשרים. מדובר בפעימה שנייה של הגדלת קצבאות לאנשים עם מוגבלות. במסגרת הפעימה הראשונה, גדלה קצבת הנכות בסך של 470-770 שקלים לחודש. כמו כן, במסגרת התיקון ניתנו 50 מיליון שקלים עבור הגדלת דמי ליווי לעיוורים ו-50 מיליון שקלים עבור קצבת ילד נכה.