כיבוי הדליקה במפעל בשדרות, היום
צילום: קובי ריכטר, TPS

ההסלמה הביטחונית: יותר מ-160 רקטות נורו מרצועת עזה לישראל

נתניהו וגנץ נפגשו לדון בהתפתחויות הביטחוניות • רקטה פגעה בבית במועצה האזורית אשכול, אין נפגעים • חיל האוויר תקף חוליית מחבלים של הג'יהאד האסלאמי בצפון הרצועה שהתכוננו לשגר רקטות • עד כה טופלו 39 בני אדם על ידי צוותי מד"א
כתבי כאן חדשות
12 בנובמבר 2019
14:11
עודכן ב 15:52

יותר מ-160 רקטות נורו היום (שלישי) מאז שעות הבוקר אל ישראל, בעקבות חיסול בכיר הג'יהאד האסלאמי בההא אבו אל-עטא. חלקן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. רקטה פגעה בבית במועצה האיזורית אשכול וגרמה נזק למבנה, לא היו נפגעים באירוע.

מוקדם יותר תקף חיל האוויר חוליית מחבלים ממערך ירי הרקטות של הארגון בצפון רצועת עזה שהתכוננו לבצע שיגור רקטות. דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב וכלי טיס תקפו יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. בין יעדי הטרור שהותקפו: מתחם אימונים של הכוח הימים, פיר מנהרת טרור התקפית בצפון הרצועה, אתר חפירות של מנהרה התקפית במרכז הרצועה ואתרים תת-קרקעיים לאחסון וייצור אמצעי לחימה. 

אזרחים מתגוננים במחלף ראשון לציון בזמן אזעקה, צילום: חשיפה - בית ספר לצילום 

בתוך כך, 39 בני אדם טופלו על ידי צוותי מגן דוד אדום במהלך היום, שניים נפצעו קל מרסיסי רקטות, 20 בני אדם נחבלו בדרכם למרחב המוגן ו-17 לקו בחרדה. מוקדם יותר היום אושפזה במצב קשה בת 8 מחולון לאחר שהתמוטטה במהלך אזעקה בעיר.  

משרד הבריאות בעזה דיווח כי עד כה נהרגו חמישה בני אדם ו-30 נפצעו בסבב ההסלמה הנוכחי. בעקבות ההתפתחויות האחרונות, ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, בערב יקיים ראש הממשלה פגישה נוספת עם בכיר כחול לבן גבי אשכנזי. מחר ב-10:00 בבוקר תתכנס ישיבת הממשלה, במהלכה יקבלו השרים עדכונים על ההתפתחויות. 


בשדרות פגעה רקטה פגיעה ישירה במפעל שהיה סגור על פי הנחיות פיקוד העורף, איש לא נפגע. דליקה גדולה התלקחה במקום ונמסר כי יש חשש לקריסת המבנה. בנתיבות פגעה רקטה פגיעה ישירה בבית. אישה בת 66 שהיתה במקום לקתה בחרדה. גבר בן 35 נפצע קל מרסיסים בצומת גן יבנה, שם נחתה רקטה על כביש מהיר. 


מוקדם יותר נפלו בשדרות שתי רקטות בחצרות בתים. איש לא נפגע אך נגרם נזק. רקטות נפלו גם במועצה האזורית שדות נגב, באשקלון, בראשון לציון ובגדרה. לבית החולים ברזילי באשקלון הגיעו 22 נפגעים:  12 מהם נפצעו קל ו-10 נפגעי חרדה.

מנהיג חמאס אסמעיל הנייה אמר כי "מדיניות החיסולים שישראל רואה בה חלק מאידאולוגיית הביטחון שלה, לא הצליחה ולא תצליח להסיט או לשנות את אידאולוגיית הלחימה של כוחות פלגי ההתנגדות". במקביל, אמר בכיר הג'יהאד האסלאמי אחמד אלמודלל בריאיון לערוץ אל מיאדין כי "הימים הקרובים של האויב הציוני יהיו שחורים הרבה יותר ממה שהיו משום שהוא פתח לעצמו קן צרעות".

הנזק שגרמה הרקטה שנחתה באזור גן יבנה, צילום: דוברות המשטרה

ראש הממשלה נתניהו על אבו אל-עטא:  "הוא היה פצצה מתקתקת"


הרמטכ"ל כוכבי על התקיפות בעזה: "אם נצטרך נעבור גם לסיכול"