יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה, אוקטובר 2017
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הנהלת בתי המשפט: אין לנו בעיה לחשוף תכתובות בין שופטים לאפי נוה

לדברי הרשות השופטת, צו איסור הפרסום על החומרים התקבל בעקבות בקשתו של נוה לשמירה על פרטיותו ולכן הדברים לא התפרסמו
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
27 בדצמבר 2019
15:54

הנהלת בתי המשפט הודיעה היום (שישי) כי אין כל מניעה לחשוף התכתבויות בין שופטים לבין עורך הדין אפי נוה. לדברי ההנהלה, בימים האחרונים הם עדים לפרסומים שונים לפיהם נלקחו חומרים מתוך הטלפון הנייד של נוה. בהם הקלטות והתכתבויות שקיים נוה עם שרים, פוליטיקאים, שופטים ועיתונאים, לפני כשלוש שנים.

בעקבות הפרסומים הללו נמסר מהרשות השופטת כי צו איסור הפרסום שהוצא לגבי החומרים ניתן בעקבות בקשתו של נוה, לשם הגנה על פרטיותו. "הרשות אינה מבקשת לחסות דבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים הללו ייחשפו", נמסר מהנהלת בתי המשפט. עוד הוסיפה כי "ככל שהדבר תלוי בה, עדי לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל בכללותם".

לפני יומיים הופצו תמלילי שיחות בין נוה לבין שופט בכיר ברשתות החברתיות, על אף צו איסור הפרסום. בעקבות ההדלפות פנתה היום התנועה לטוהר המידות לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, בבקשה להעביר את חומרי החקירה הקשורים לפרשה זו - מהיועץ המשפטי לממשלה לנציב תלונות הציבור על השופטים. 

"בדיקת הדברים על ידי הנציב הינה בעלת חשיבות ציבורית עליונה וצריכה להתבצע בדחיפות. אם יש לכאורה אמת, ולו במעט, במה שפורסם, אזי נדרשת בדיקה מוסמכת ופרסום דו"ח מלא לציבור", נכתב על ידי התנועה. עוד הוסיפו כי הדבר הכרחי כדי לשמור על אמון הציבור במערכת המשפט ובשופטי ישראל.