הלוויית מחבל פלסטיני
צילום: פלאש 90

הקבינט ידון בקיזוז כספי הרשות למשפחות מחבלים שנהרגו ונפצעו

שר הביטחון בנט יעלה מחר לאישור הקבינט את הקפאת כ-150 מיליון שקלים שמשלמת הרשו הפלסטינית מתקציבה למשפחות. עד כה קוזזו בעבר כספים למשפחות אסירים בלבד. עוד ידון הקבינט גם בנושא ההסדרה בעזה
עמיחי שטיין
28 בדצמבר 2019
20:00

הקבינט המדיני-ביטחוני ידון מחר (ראשון) באפשרות לקזז כספים שמעבירה הרשות הפלסטינית מתקציבה למשפחות מחבלים שנהרגו או שנפצעו בפעולות טרור שביצעו נגד אזרחים ישראלים. מדובר בכספים בהיקף של כ-150 מיליון שקלים. את ההצעה יעלה שר הביטחון נפתלי בנט. בד בבד ידון מחר הקבינט גם בנושא ההסדרה בעזה.

לפי החוק שאושר בשנה שעברה, בסוף כל שנה יביא שר הביטחון לאישור הקבינט דוח המפרט את סך הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית למחבלים ולבני משפחותיהם. החוק קובע כי הסכום שחושב יחולק ל-12 תשלומים ובשנה שלאחר מכן יוקפא בכל חודש תשלום אחד מסך כספי המס שישראל מעבירה לרשות הפלסטינית.

ישראל קיזזה עד היום את כספי המשכורות ששילמה הרשות לאסירים פלסטיניים ובני משפחותיהם. הסכום הזה עמד ב-2018 על כחצי מיליארד שקלים. הוא יתווסף עכשיו לסכום הונסף שבו ידון מחר הקבינט כשבסך הכול יתבקש הקבינט לאשר הקפאה של כ-650 מיליון שקלים מתקציב הרשות הפלסטינית.

מוקדם יותר השבוע חתם בנט על צו המורה לעקל כספים מחשבונות הבנק של שמונה מחבלים, אזרחי ישראל, המקבלים משכורת חודשית מהרשות הפלסטינית בשל עבירות הטרור שביצעו. מדובר בכספים בהיקף של מאות אלפי שקלים. חמישה מבין שמונת המחבלים נושאים עונשי מאסר עולם.