דואר ישראל
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אולי כדאי לסגור את דואר ישראל ולצאת לדרך חדשה?

במציאות שבה הדואר מתעדף חבילות של אמזון, הנחיצות שלו מוטלת (שוב) בספק
שאול אמסטרדמסקי | דעה
31 בדצמבר 2019
21:57

עובדי הדואר הודו שקיבלו הנחייה לתעדף את החבילות שמגיעות מענקית הקמעונאות אמזון, על פני חברות אחרות. זאת בשל כוח הקנייה הגדול של אמזון בארץ. כך פורסם היום (שלישי) ב"חדשות הערב" בכאן 11. במצב שנוצר, חבילה מניו יורק לישראל למשל, יכולה להגיע מהר יותר ליעדה, מאשר חבילה מחיפה לתל אביב.


אחרי כל כך הרבה ניסיונות שיפור וחצי מליארד שקלים מכספי משלם המיסים שנשפכו בתוכנית הבראה, אולי הגיע הזמן לסגור את הדואר ולחשוב על משהו אחר. הדואר לא מבצע את תפקידו הבסיסי – למסור חבילות ומכתבים ממקום למקום בזמן ומבלי שדברים יאבדו.

אז למה לא להפריד? הממשלה ניסתה זאת בעבר - לפני שנה וחצי המדינה החליטה למכור 20% ממניות הדואר למשקיע פרטי, ו-20% נוספים בתוך שנה. המחשבה הייתה ששותף פרטי בחברה ישפר את השירות, כי שום משקיע פרטי לא ירצה לאבד כסף.

לדואר יש גם ועד, שבמשך שנים לא הסכים שהחברה תתאים את עצמה לעולם המודרני. איזה משקיע נורמלי ירצה להשקיע בחברה הזו?

אך אף משקיע פרטי לא בא. למה? יש לכך כמה סיבות. ראשית, בדואר יש 5,000 עובדים, אפילו אחרי הקיצוצים שהיו בתוכנית ההבראה. שנית, לדואר יש גם גיבנת של כמעט 700 מיליון שקלים בפנסיה תקציבית, שהוא מחויב לשלם לרבים מהעובדים. בנוסף, לדואר יש גם ועד, שבמשך שנים לא הסכים שהחברה תתאים את עצמה לעולם המודרני. איזה משקיע נורמלי ירצה להשקיע בחברה הזו?

אולי הגיע הזמן פשוט לסגור וזהו? שהשוק הפרטי יעשה את שלו. גם ככה הגופים העיסקיים הגדולים ועסקים רבים שתמשים בשירותי דואר פרטיים. ומה עם כל המקומות הלא ריווחיים בפריפריה, ששום חברה פרטית לא תרצה להגיע אליהם? לפי דוח מבקר המדינה כבר היום דואר ישראל מפקיר את המקומות האלה לחלוטין, ולא מספק להם שירות נורמלי.