אמיר אבו לבן

דורס הילד איתי מרגי ביום כיפור מואשם בהמתה בקלות דעת

מכתב האישום שהגישה הפרקליטות נגד אמיר אבו לבן עולה כי הוא הגיע לתל אביב למכור סמים, נסע במהירות מופרזת ופגע במרגי בן השמונה שנסע על אופניו בנתיב הנגדי. לאחר הפגיעה השליך את הסמים שהיו ברשותו לשיחים כדי להסתירם מהשוטרים
שלי טפירו
07 בינואר 2020
09:16

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אמיר אבו לבן, בן 21 מרמלה, בגין דריסת איתי מרגי בן השמונה בתל אביב ביום כיפור האחרון. אבו לבן מואשם בהמתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, ובסחר והחזקת סם.

על פי כתב האישום, אבו לבן הגיע לגוש דן בצהרי יום כיפור כדי למכור סמים. הוא נהג ברחוב דרך נמיר בתל אביב. בנתיב הנגדי רכב איתי מרגי על אופניו בכביש. כשהגיע אל הצומת, פנה מרגי ימינה לרחוב ז'בוטינסקי, תוך שהוא חוצה את נתיב נסיעתו של אבו לבן שנסע בנתיב האמצעי ובמהירות מופרזת. אבו לבן פגע במרגי בעוצמה ומיד לאחר מכן, בעוד הילד מוטל על הכביש, יצא ממכוניתו ומיהר להסתיר בשיחים את הסמים שהחזיק כדי להעלים אותם מעיני השוטרים. איתי מרגי פונה לבית החולים איכילוב מחוסר הכרה עם חבלת ראש קשה, אך מאוחר יותר נפטר.

עורכי הדין ליאור שטלצר וסתיו כהן שמייצגים את אמיר אבו לבן מטעם הסניגוריה הציבורית אמרו בתגובה: "מדובר בטרגדיה קשה. אמיר מביע צער עמוק על האירוע ותוצאותיו, וטוען בתוקף כי לא יכול היה להימנע מהתאונה, כפי שקבע בוחן תנועה משטרתי. הפרקליטות לא קיבלה את טענותינו ואנו נציג הטיעונים המלאים בבית המשפט".