זירת התאונה הקטלנית בשרון, בחודש שעבר
צילום: זק"א, מד"א

דריסת הרוכבים בשרון: הנהג מואשם בעבירה של המתה בקלות דעת ונהיגה בשכרות

יונתן פדידה, שדרס למוות את רוכבי האופניים יניב לוגסי ותומר וינשטיין בחודש שעבר, מואשם בנוסף בעבירות שיבוש מהלכי משפט, נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש, שינוי מבנה רכב והחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית
שלי טפיירו וצח שפיצן
08 בינואר 2020
13:30

דריסת הרוכבים בשרון: כתב אישום הוגש נגד יונתן פדידה, שדרס למוות את רוכבי האופניים יניב לוגסי ותומר וינשטיין בחודש שעבר בשרון. פדידה מואשם בעבירות המתה בקלות דעת, שיבוש מהלכי משפט, נהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש, שינוי מבנה רכב והחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית.

תומר וינשטיין ויניב לוגסי שנדרסו למוות (צילום: באדיבות המשפחות)

מכתב האישום עולה כי הנהג עקף שני כלי רכב במהירות כפולה מהמותר בכביש תוך התעלמות מתמרורי האזהרה, כל זאת כשהוא תחת השפעת סמים מסוכנים. זאת למרות שהכיר את תנאי הכביש וידע כי בשוליו ישנה תנועה של רצים ורוכבי אופניים. בנוסף, פדידה מואשם כי השליך לאחר התאונה את שקית הסם המסוכן שהיתה ברכב, בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

בשבוע שעבר האריך בית משפט השלום בפתח תקווה את מעצרו בפעם השביעית, לאחר שנדחתה בקשתו להשתחרר למעצר בית. בשבוע שעבר פורסם כי לטענת המשטרה התקבלה חוות דעת נוספת בעניין נהיגתו בשעת התאונה תחת השפעת סמים. ביום שני שעבר התקבלו תוצאות בדיקת הדם של פדידה, ובדמו נמצא קנאביס עם חומר פעיל בדרגה של 3.8. עם זאת, כדי לבסס נהיגה תחת השפעת סם צריך תוצאה גבוהה מחמש.