נפתלי בנט, בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ
צילום: יונתן זינדל, הדס פרוש ונועם רבקין פנטון | פ

המגעים לאיחוד בימין על סף פיצוץ

בנט נפגש עם פרץ במטרה להוביל לחיבור שיכלול את כל מפלגות הציונות הדתית. בכאן רשת ב דווח שבפגישה עלה שיו"ר הבית היהודי לא מוכן לשבת עם סמוטריץ', ולשבת איתו באותה מפלגה. בנוסף עלו פערים משמעותיים בין הימין החדש לבית היהודי
מיכאל שמש וזאב קם
09 בינואר 2020
12:02

יושב ראש הימין החדש, נפתלי בנט, נפגש היום (חמישי) עם יושב ראש הבית היהודי הרב רפי פרץ, כחלק ממאמציו לקדם איחוד בימין. זאת לאחר שנפגש אתמול עם בצלאל סמוטריץ' ובנימין נתניהו – בניסיון להקים מפלגה שתאחד את כל מפלגות הציונות הדתית. בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב דווח שבפגישה התברר כי סמוטריץ' ופרץ אינם מוכנים לשבת בחדר אחד ולקיים שיחות, ואף להגיע להסכמות על חלוקת המקומות במפלגה מאוחדת, והמגעים על סוף פיצוץ. 

כמו כן דווח שעלו פערים משמעותיים בין הימין החדש והבית היהודי לגבי חלוקת המקומות שתתבצע תחת רשימה אחת. בנוסף לכף, בימין החדש מתנגדים כרגע להכללתה של עוצמה יהודית ואיתמר בן גביר באיחוד גדול שכזה. 

אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 שבנט בוחן את האפשרות לריצה משותפת. בדיווח צוין כי מי שדוחף את המהלך הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר על ריצה של כל המפלגות – כולל עוצמה יהודית.

בשבת כתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו כי "הימין לא יסלח לבנט, סמוטריץ׳ ופרץ אם לא יתאחדו לרשימה אחת". הוא הוסיף ששתי הרשימות עלולות שלא לעבור את אחוז החסימה ו"יביאו לעליית שלטון השמאל". מלבד הפנייה לפוליטיקאים, נתניהו פנה גם לבכירים בציונות הדתית מאחורי הקלעים, על מנת שילחצו לאיחוד בין מפלגות הימין. 

מסקר כאן חדשות שפורסם ביום שישי ב"השבוע" עלה כי בתשובה לשאלה - האם אתה תומך או מתנגד לפירוק בלוק הימין לאחר הבחירות? בקרב מצביעי גוש הימין-חרדים 55% התנגדו לפירוק הבלוק, ו-15% בלבד תמכו. עוד עלה מהסקר כי גוש הימין-חרדים צפוי לזכות ב-54 מנדטים, וגוש המרכז-שמאל-ערבים עומר על 59 מנדטים.