נתניהו ובן גביר
צילום: יונתן זינדל והדס פרוש, פלאש 90

גורמים בסביבת רה"מ: נתניהו מצפה מבן גביר לפרוש

מעוצמה יהודית נמסר: "אם ראש הממשלה היה פורש הייתה מוקמת ממשלה, שלא יטיף לבן גביר". מקורבים לנתניהו הוסיפו כי הוטו של בנט על עוצמה יהודית סיכן את שלטון הימין
מיכאל שמש, יואב קרקובסקי וזאב קם
16 בינואר 2020
14:16

לאחר שאמש (רביעי) נחתם הסכם כולל בימין, שהותיר את עוצמה יהודית בחוץ, גורמים בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו אומרים כי הוא מצפה מאיתמר בן גביר לפרוש מהמירוץ. "כפי שסתיו שפיר פרשה כדי להבטיח את ניצחון השמאל ועקירת יישובים, כך בן גביר צריך לפרוש ולהבטיח את ניצחון הימין ומניעת עקירת יישובים", כך ציינו הגורמים. 

מעוצמה יהודית נמסר: "אם ראש הממשלה היה פורש מתפקידו הייתה מוקמת ממשלה - שלא יטיף מוסר לבן גביר לעשות מה שאינו עושה בעצמו. אם נתניהו חפץ בהקמת ממשלת ימין, אנו קוראים לו לגלות אחריות, לתת לעם להחליט, ולא לנסות לפגוע בעוצמה יהודית". 


עוד אמרו בסביבת נתניהו כי הווטו שהטיל יו"ר הימין החדש נפתלי בנט על בן גביר העמיד בסכנה את שלטון הימין. הם הוסיפו כי ראש הממשלה משבח את המנהיגות שגילה יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ש"על אף המחיר האישי הכבד, פעל ומזער את הנזק של בנט לגוש הימין". 

אתמול, בתום פגישה של הרגע האחרון בין נתניהו, פרץ ובנט, הושג סיכום בימין לריצה תחת רשימה אחת שכוללת את הימין החדש, הבית היהודי והאיחוד הלאומי, אך לא את עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. על פי הסיכום בין הצדדים, נפתלי בנט יעמוד בראש הרשימה, איילת שקד ויתרה על המקום השני לטובת פרץ, ותהיה במקום השלישי, ובצלאל סמוטריץ' במקום הרביעי.


יו"ר עוצמה יהודית הגיש את רשימתו בנפרד ותקף בחריפות את ראשי הימין: "פרץ בגד בי ותקע לי סכין בגב". פרץ התנצל בפני בן גביר, "נאלצתי לקבל את ההחלטה הקשה בחיי". היום פורסמו פרטי הפגישה שהובילה לאיחוד ונחשף כי ראש הממשלה איים שאם מפלגות הציונות הדתית לא ירוצו יחד, יפעלו בליכוד בכל הכוח למוטט את המפלגה שתהיה פחות יציבה בסקרים.