אהרון רמתי
צילום: פלאש 90

פרשת הכת בירושלים: אהרן רמתי נשלח למעצר בית

השופט קבע כי החשוד שעמד בראש הכת יפקיד ערבות וישהה במעצר בית בצפת בפיקוח בנו • ביצוע ההחלטה עוכב עד מחר בשעה 11:00 בבוקר כדי לאפשר למשטרה לערער
סולימאן מסוודה
29 בינואר 2020
16:02

בית משפט השלום בירושלים הורה היום (רביעי) לשלוח למעצר בית את אהרן רמתי, החשוד שעמד בראש כת בירושלים. השופט קבע כי רמתי יפקיד ערבות וישהה במעצר בית בצפת בפיקוח בנו. עם זאת בית המשפט קיבל את בקשת המשטרה לעיכוב ביצוע ההחלטה, והוציא צו עיכוב עד מחר בשעה 11:00 בבוקר כדי לאפשר לה לערער על השחרור למעצר הבית.

לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות כי המשטרה ביצעה האזנות סתר בטלפון של רמתי במשך יותר מחצי שנה. רמתי מפליל את עצמו בהאזנות הללו. המשטרה עימתה אותו עם חלק מההאזנות. האזנות הסתר האלו הביאו לתוצרים חשובים למשטרה – הקלטות שבהן לכאורה רמתי מפליל את עצמו בעבירות. הראיות האלו משמעותיות משום שלא מדובר בעדויות נשים כפי שהיה ב-2015, אז הוא נעצר ושוחרר – הפעם, לדברי המשטרה, מדובר בהקלטות מפלילות.

רמתי חשוד שעמד בראש כת של עשרות נשים בירושלים וקיים יחסי מין עם בגירות תוך כדי ניצול מעמדו הדתי כרב. רמתי יוצג בתחילה על ידי הסנגוריה הציבורית, וכעת מייצג אותו עורך הדין אפרים דמרי, שמסר כי רמתי מכחיש הכול ובסוף זה יתברר כלא כלום.

תגיות:
ירושלים