פגיעת הילד בעיסאוויה

פציעת הילד בעיסאוויה | תיעוד: בן ה-9 מגיע לזירה – ומפונה לאחר שנפגע

בתיעוד מצלמת אבטחה מיום שבת נראה הילד מאלק עיסא, שנפצע בפניו באורח בינוני, יוצא מחנות ורץ לעבר צומת סמוך. כעבור זמן קצר נראים צעירים נושאים אותו בריצה למכונית המפנה אותו לבית החולים
סולימאן מסוודה
17 בפברואר 2020
12:52

פציעת הילד בן התשע בעיסאוויה: בתיעוד ממצלמת אבטחה סמוכה למקום האירוע שפורסם היום (שני) בכאן חדשות נראה מאלק עיסא, הילד תושב עיסאוויה שנפצע בפניו באורח בינוני, יוצא מחנות ורץ לעבר צומת סמוך. לאחר כמה שניות נראים אנשים שחלפו במקום כשהם מתכופפים בבת אחת - ככל הנראה מהרעש שיצר שימוש המשטרה באמצעי לפיזור הפגנות. כעבור כמה שניות נראים צעירים נושאים את הילד בריצה למכונית שמפנה אותו לבית החולים הדסה הר הצופים.
רגע הפגיעה עצמו אינו מתועד, אך המשטרה אישרה שהשתמשה באמצעי לפיזור הפגנות בזמן פציעתו של עיסא. יש לציין כי בסרטון לא רואים עימות או הפרות סדר כולשהן בין הקהל לבין כוחות המשטרה שנמצאים באזור.

אתמול פורסם בכאן חדשות כי בדיקת בית החולים הדסה עין כרם העלתה ממצאים לא חד משמעיים - שמראים כי ייתכן שהילד לא נפגע מירי כדור ספוג, כפי שטוענת המשפחה. מבדיקות הגורמים הרפואיים לא ניתן להסיק מה פגע בילד ממזרח ירושלים, וייתכן כי מדובר גם בפגיעת אבן שהובילה לפציעה בפניו ובראשו.

מצבו של הילד עדיין מוגדר בינוני, ומבית החולים הדסה עין כרם נמסר אתמול כי הוא נושם בכוחות עצמו, בהכרה ומתקשר עם הסביבה. עוד נמסר כי עדיין לא ברור מה הנזק לעין וכי צוות הרופאים עושה כל שניתן כדי להצילה.

אביו של הילד וואיל עיסא סיפר אתמול לכאן חדשות כי "מאלק חזר מבית הספר בוואדי ג'וז עם אחיות שלו. ירד מהאוטובוס בתחנה בכפר, ובדיוק היו שם חיילים שבאו לקחת מישהו וירו בו בפרצוף. הוא קיבל כדור על העין השמאלית. אנחנו מתפללים שהעין שלו תישאר. דיברו איתנו מהמחלקה לחקירות שוטרים, סיפרתי להם מה שקרה, יש עדים, זה קרה ליד הבית של סבתא שלו".