קורונה בעולם
צילום: אי-פי

יו"ר ארגון הבריאות העולמי: אירופה היא מוקד המגפה

ביממה האחרונה מתו מן הנגיף באיטליה 250 בני אדם. ד"ר טדרוס אמר בתדרוך הארגון, כי כל מדינה שחושבת "שלה זה לא יקרה" עושה טעות חמורה. מספר המתים מן הנגיף בעולם - 5,000 • טראמפ צפוי להכריז על מצב חירום לאומי הערב • נשיא ברזיל הכחיש דיווחים כי חלה בקורונה
גיא בריצמן ואיתמר מרגלית
13 במרץ 2020
08:19
עודכן ב 19:11

התפשטות קורונה בעולם: יו"ר ארגון הבריאות העולמי ד"ר טדרוס אדהאנום הצהיר היום (שישי) בתדרוך לעיתונאים כי אירופה היא מוקד מגפת הקורונה. לפי טדרוס, יותר מ-5,000 בני אדם ברחבי העולם מתו מן הנגיף עד כה. "כל מדינה שמסתכלת על מדינות אחרות בהן ההתפרצות של הנגיף גדולה וחושבת לעצמה ש'לי זה לא יקרה' – עושה טעות חמורה", אמר יו"ר הארגון. 

איטליה הינה עדיין המדינה האירופאית שניזוקה בצורה הקשה ביותר מהתפרצות המגפה. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה הערב כי ביממה האחרונה מתו באיטליה 250 בני אדם שנדבקו בנגיף. זהו המספר הגבוה ביותר של מתים ביממה אחת שדווח עד כה באיטליה.

הבית הלבן הכריז כי בשעה 21:00 שעון ישראל יערוך נשיא ארצות הברית מסיבת עיתונאים בנושא היערכות הממשל להתפרצות. על פי דיווחים בתקשורת האמריקנית, טראמפ צפוי להכריז על מצב חירום לאומי בשל המגפה. 

טראמפ וסגנו מייק פנס ודאי דאגו לזמן מה אחר הצהריים, לאחר שפורסם בכלי תקשורת בברזיל שנשיא המדינה ז'איר בולסנארו אובחן כחולה בקורונה. לפני שבוע נפגש נשיא ברזיל עם הנשיא האמריקני וסגנו. אדוארדו בולסנארו, בנו של הנשיא, מיהר להכחיש את הדיווח ושעה קלה לאחר מכן יצאה הודעה רשמית מברזיליה לפיה בדיקה שנערכה לבולסונארו הצביעה כי הוא שלילי לנגיף. 

טראמפ ובולסונארו (צילום: אי-פי)

קוריאה הדרומית דיווחה היום בפעם הראשונה מאז התפרצות קוביד 19 במדינה כי מספר המחלימים מן המחלה עולה על מספר הנדבקים החדשים. ביממה האחרונה נדבקו בקורונה 110 בני אדם, לעומת כ-180 שהבריאו לגמרי. בסך הכל נדבקו בקורונה במדינה כמעט 8,000 בני אדם.

בקנדה, רעייתו של ראש הממשלה אובחנה הלילה כחולה בנגיף קורונה, והיא וטרודו ישהו בבידוד למשך 14 יום. כבר אמש דווח כי רעייתו של ראש ממשלת קנדה סובלת מתסמיני שפעת. 

כמו כן, בסין נמשכת בלימת התפשטות הנגיף, כשעל פי דיווחי הרשויות המקומיות אובחנו בכל המדינה ביממה האחרונה רק שמונה מקרי הידבקות חדשים ושבעה מקרי מוות. חברת דיסני הודיעה הלילה כי תסגור את פארקי השעשועים שלה בקליפורניה, פלורידה ופאריס. גם ספינות התענוגות של החברה ישביתו את פעילותן. נפאל הודיעה כי תשעה את כל משלחות הטיפוס על האוורסט.