שוטר פלסטיני בבית חוילם ברמאללה
צילום: פלאש 90

38 חולים בקורונה ברשות הפלסטינית, 6,000 בהסגר

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי מצבם של כלל החולים יציב • ראש הממשלה של הרשות דורש מישראל: שחררו את האסירים הפלסטינים בבתי הכלא בארץ
עומרי חיים
14 במרץ 2020
18:40

מניין החולים בקורונה ברשות הפלסטינית עלה היום (שבת) ל-38, זאת לאחר שהתגלו שלושה מקרי הידבקות נוספים בבית לחם. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי מצבם של כל החולים יציב, ושכ-6,000 בני אדם הוכנסו לבידוד בשטחי הרשות, ברצועת עזה בגדה.

בד בבד, גורמים ברשות הפלסטינית עורכים בדיקות בכל העת, שמטרתן לחשוף מקרי הידבקות נוספים. מוקדם יותר אמר ראש ממשלת הרשות, מחמד אשתיה, כי הוא דורש מישראל לשחרר את כל האסירים הפלסטינים בבתי הכלא במדינה, לאור התפשטות הנגיף. אשתיה הוסיף כי ממשלתו תעביר הודעה לארגון הצלב האדום שבה יפורטו דרישותיהם המלאות בנושא. 

בעזה טרם דווח על מקרים של חולי קורונה. הרשויות ברצועה הכריזו על צעדים נוספים להתמודדות עם התפשטות הנגיף, בהם סגירת המעברים ברצועה בשני הכיוונים עד להודעה חדשה, ואיסור על התכנסויות של יותר מ-100 בני אדם במקום אחד.

אתמול העבירה היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים כ-200 ערכות בדיקה לזיהוי הנגיף לרצועה. הערכות הוכנסו דרך מעבר ארז, במסגרת המאמצים למגר את התפשטות הנגיף ברשות הפלסטינית ולמנוע את התפרצותו ברצועה.