-

מזכ"לית הסתדרות המורים מאיימת: אם משרד האוצר לא ישלם - המורים לא יעבדו

יפה בן דוד איימה ודרשה תשלום שכר מלא למורים שעובדים מהבית. "לא ייתכן שהמדינה מדברת בשני קולות - כשמצד אחד משרד החינוך והמפקחים דורשים מאנשי ההוראה ללמד, אך מצד שני משרד האוצר לא מעוניין לשלם", אמרה בכאן רשת ב
לירן כוג'הינוף וגילי כהן
18 במרץ 2020
07:54

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, איימה הבוקר (רביעי) כי אם משרד האוצר לא ישלם את שכר המורים – הם יפסיקו ללמד באופן מקוון. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמרה בן דוד: "לא ייתכן שהמדינה מדברת בשני קולות - כשמצד אחד משרד החינוך והמפקחים דורשים מאנשי ההוראה ללמד, אך מצד שני משרד האוצר לא מעוניין לשלם".

האזינו לריאיון עם יפה בן דוד

בן דוד הוסיפה: "הבהרנו למשרד האוצר שהמורים והגננות עובדים מהבית אפילו יותר. גם הגננת וגם המורה מכינה תוכנית שנתית במשך כל השנה. הן ממציאות את עצמן מחדש. עובדי הוראה מחזיקים על כתפיהם שני מיליון ילדים".

יו"ר איגוד מנהלי בית הספר העל יסודי, מנשה לוי, הצטרף לקריאה של בן דוד וכתב לשר החינוך לרפי פרץ:  "אולי במקום להודות למורים ולמנהלים, קום, קח איתך את מנכ"ל משרדך, וגשו ביחד למשרד האוצר, והילחמו בפקידים שמבקשים לקצץ בשכר המורים והמנהלים או להוציאם לחל"ת? את דברי התודה שלך דחה למועד מאוחר יותר". 

בתוך כך, נציבות שירות המדינה הודיעה אמש לעובדים במשרדי הממשלה כי תקנות החירום טרם נכנסו לתוקף - ולכן עליהם להתייצב לעבודה כרגיל. הדבר עורר מחאה בקרב העובדים, שכן ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז כי יש לקדם עבודה מהבית ככל הניתן - ועדיין במשרדי הממשלה ואף במשרדו שלו, ההוראה היא אחרת. בעקבות המחאה, שונתה ההנחייה בשעות הלילה ונמסר לעובדים כי יוכלו לעבוד מבתיהם היום, ובהמשך ייצאו לחופשה. 

ממשרד ראש הממשלה מסרו בתגובה קטע מתוך מכתבו של מנכ"ל המשרד, רונן פרץ, לעובדים. שם נכתב כי יש "הנחייה לצוות המנהלים למפות את עובדי המשרד, דבר המתבצע בשעות אלה. הודעה על כך תימסר עם סיום התהליך". כאמור, ההודעות שנמסרו לחלק ניכר מהעובדים היא כי עליהם להתייצב לעבודה בכל זאת - דבר ששונה רק בעקבות מחאתם.