אישום: ישראליות השתמשו בילדיהן להברחת קוקאין מפרו

לבקשת כאן חדשות, הותר לפרסום כתב אישום שחושף שיטה של שימוש בילדים להברחה • על פי החשד, רשת הברחה ניצלה נשים במצוקה כלכלית כדי להטיס מזוודות מלאות בקוקאין • אחת הבלדריות: "טסתי שלוש פעמים עם הילדה להביא סמים. יצרו אתי קשר אנשים שידעו שאני במצוקה"
צח שפיצן ושלי טפיירו
05 במאי 2020
21:04

כתב אישום הוגש נגד נשים ישראליות בגין הברחת קוקאין מפרו לישראל בשווי מיליוני שקלים, ביחד עם ילדיהן. כך התיר לפרסום אתמול (שלישי) שופט בית המשפט המחוזי בלוד עמי קובו, לבקשת תאגיד השידור הישראלי. פרטים רבים בפרשה עדיין נתונים תחת צו איסור פרסום. כתב האישום חושף שיטה של שימוש בילדים לצורכי הברחת קוקאין מפרו לישראל. 

בתמונות שצולמו במצלמות האבטחה של נתב"ג ניתן לראות את אחת הבלדריות מלווה באימה ובילדתה, בדרכן לצאת מהארץ לפרו. בחקירתה סיפרה הבלדרית: "טסתי שלוש פעמים עם הילדה לפרו להביא סמים. יצרו אתי קשר אנשים שידעו שאני במצוקה כלכלית.

"הם השאירו לי סכום של כסף להוצאות והסבר מפורט מה אני צריכה לעשות. ביקשו שאחרי שאני קוראת את ההסבר בסלולרי – אזרוק את כרטיס הסים ואמחק את הווטסאפ. באחת הפעמים כשהגעתי עם המזוודות לארץ. בא אדם שאני לא מכירה, נתן לי שקית ואמרי לי 'תספרי יש כאן 80 אלף שקל.' לפני כמה שבועות נסעתי שוב עם הילדה וכשחזרתי תפסתם אותי".

על פי חומרי החקירה, ההברחה באמצעות שימוש בילדים הייתה השיטה של הרשת. על פי החומרים,  נחשף כי בלדרית אחרת נסעה גם היא לפרו עם ילדיה להביא מזוודות סמים. בחקירה טענה: "יש לי כמה ילדים קטנים. בדצמבר 2018 יצאתי עם איתם כדי להביא מזוודות סמים. עשיתי את זה לבקשת בן הזוג שלי".

על השאלה אם ידעה שהבריחה במזוודות סמים ענתה: "המזוודות לא עניינו אותי. חשבתי על זה שאוכל לטייל עם הילדים שלי ולהעלות תמונות לפייסבוק. שיהיו לי כמה ימים של כיף וחופש."

בספטמבר בשנה שעברה נעצרו בלימה בירת פרו סמדר זוהר והודיה מונסנגו, צעירה בעלת צרכים מיוחדים, בחשד להברחת קוקאין. בני המשפחה טענו שזוהר היא שפיתתה את מונסנגו לטוס לחו"ל והבטיחה לה שתשלם את כל הוצאות הטיסה.

זוהר גם לקחה איתה את שני אחייניה הקטנים והחשד הוא שהאחיינים היוו כיסוי להברחה. כפי שנחשף בכאן חדשות, קצינים בכירים בימ"ר מרכז טסו בעת האחרונה לפרו, נפגשו עם סמדר זוהר והיא מסרה להם שם של עבריין ישראלי שנגדו הוגש כתב אישום. בדומה לפרשה שנחשפה כעת.

באוגוסט חזרו הבלדרית ובתה הפעוטה לארץ עם המזוודות שבדפנותיהן מוחבא הקוקאין. בחקירתה אמרה: "יצאנו מהמטוס. הילדה הייתה מאוד שמחה וחיכתה לפגוש את הכלבה שלה בבית. כשניסיתי להעביר את הדרכון בביקורת הגבולות זה הראה איקס אדום. באו שני בחורים, אמרו שהם שוטרים ולקחו אותי לחדר אחורי. אחד השוטרים הניח את אחת המזוודות שלי על שולחן, לבש כפפות גדולות ולפני שהוא חתך את המזוודה הוא אמר לי 'את חשודה בהברחת סמים. בכיתי ושאלתי 'מה עם הילדה שלי'".

נגד הבלדריות הוגש כתב אישום בישראל, הצילומים שנחשפו בכתבה וחומרים רבים נוספים יוגשו לבית המשפט והוא יצטרך להחליט אם להרשיע אותן ואם השימוש בילדים פועל לרעתן.

עורך הדין איתי בר עוז המייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את אחת הבלדריות מסר: "מרשתי היא אם צעירה יחידנית ללא עבר פלילי, שנקלעה למצב כלכלי ואישי קשה, ונפלה קורבן לגורמים עבריינים – שניצלו בצורה צינית את מצוקותיה".

עורך הדין שרון דניאלי המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אימה של הבלדרית מסר בתגובה: "מרשתי שיתפה פעולה עם החוקרים ולטענתה לא היתה מודעת למטרה הפסולה של הנסיעה ולכך שבמזוודות היו סמים".

עורך הדין לירן פרידלנדר המייצג מטעם הסנגוריה הציבורית בלדרית נוספת מסר: "מדובר בצעירה עם נסיבות חיים קשות ביותר, אם לכמה ילדים קטנים שקרוב משפחתה ניצל אותה והיא לא ידעה את מטרת הנסיעה האמיתית".

תגיות:
פרו