ליטל ריצ'רד
צילום: אי-פי

ליטל ריצ'רד, ממייסדי הרוקנרול, מת בגיל 87

הזמר והמוזיקאי התפרסם בגל הראשון של הרוקנרול בארה"ב בשנות ה-50, ונודע בעיקר בזכות להיטו "טוטי פרוטי". בשנים האחרונות סבל מבעיות בריאותיות רבות
מאיה ראכלין
09 במאי 2020
17:37

הזמר והמוזיקאי האמריקני ליטל ריצ'רד, מחלוצי הרוקנרול בשנות ה-50 של המאה הקודמת בארצות הברית, מת היום (שבת) בגיל 87. הסיבה הרשמית למותו טרם פורסמה, אך הוא סבל בשנים האחרונות מבעיות בריאותיות רבות, ובין השאר לקה בשבץ מוחי והתקף לב.

ליטל ריצ'רד נולד ב-1932 בעיר מייקון שבג'ורג'יה בשם ריצ'רד פנימן. הוא החל לנגן בלוז במועדונים מקומיים בשנות ה-40. בשנות ה-50 החל להקליט שירי רוקנרול, וסגנונו המוזיקלי התאפיין בנגינה תזזיתית על הפסנתר ובשירה צעקנית. פריצתו לתודעת הציבור הרחב בארצות הברית ובעולם הגיעה ב-1955 עם הלהיט "טוטי פרוטי". שנים לאחר הפצתו, דורג השיר במקום ה-43 ברשימת 500 השירים הגדולים של מגזין התרבות הרולינג סטון.

להיטים נוספים של ליטל ריצ'רד משנות ה-50, כמו "לוסיל" ו-"Long Tall Sally", נחשבו לפורצי דרך באותה תקופה, וכאלה שהגדירו את צלילו של הרוקנרול והשפיעו על דורות של מוזיקאים. ליטל ריצ'רד היה מהאמנים הראשונים שנבחרו להיכנס להיכל התהילה של הרוקנרול, ומגזין הרולינג סטון דירג אותו במקום השמיני ברשימת 100 האמנים הגדולים בכל הזמנים.