מטוס אל על בנתב"ג בשנה שעברה
צילום: פלאש 90

רשות שדות התעופה לאל על: שלמו את החובות עד סוף השבוע

במכתב שהועבר לחברה היא נדרשה לשלם את האגרות על סך מיליוני שקלים • ברשות מאיימים שאם התשלום לא יועבר – הם ינקטו צעדים משפטיים • בינתיים באל על פועלים להפעיל טיסות לארצות הברית אחרי חג שבועות
כתבי כאן חדשות
25 במאי 2020
20:28

רשות שדות התעופה פנתה היום (שני) לאל על ודרשה ממנה לשלם את חובותיה לרשות עד סוף השבוע. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי ברשות שלחו מכתב לחברה בו נכתב שאם לא תשלם את החובות, שעומדים על עשרות מיליוני שקלים, הם ינקטו בהליכים משפטיים ועיקולים. זאת בזמן שהחברה נמצאת בקשיים ופועלת לקדם תוכנית התייעלות ולהחזיר הפעלת הטיסות. 


כמו כן, ישראל צפויה להתחיל בתקופה הקרובה בשיחות עם מדינות נוספות עם תחלואה נמוכה – לא רק באירופה. המטרה היא למצוא מדינות שמהן גם יגיעו תיירים לישראל ויסייעו למשק הישראלי. השיחות שנערכו היום עם אוסטריה ומונטנגרו הוגדרו "מצויינות, וכי מדובר בהתחלה חיובית". אחת הסוגיות המרכזיות בשיחות עם המדינות הוא מי יממן את השהות של תייר ישראלי שיחלה או יצטרך בידוד כשהוא שוהה בחו"ל. 


עם זאת, בחברה מתכננים להפעיל מחדש את הטיסות לארצות מיד לאחר חג שבועות, אחרי יותר מחודשיים בהם הקוים היו מושבתים. הטיסות ייצאו פעם בשבוע לניו יורק וללוס אנג'לס. כמו כן, בחודש יודע יתבצעו טיסות נוסעים במועדים שונים מתל אביב לפריז ולונדון. הטיסות יבוצעו במטוסי הדרימליינר של החברה. 

מוקדם יותר עלה על שרטון המשא ומתן בין נציגי הטייסים, ועד העובדים וההנהלה. הישיבה שקיימו בניסיון להסכים על קיצוצים פוצצה לאחר שהידרדרה להנפת כסאות וכמעט למכות, כך סיפר אחד המשתתפים בדיון. בהסתדרות מאשימים את ועד העובדים הכללי של אל על בפיצוץ הישיבה ובפעולה בניגוד להוראות ההסתדרות. עקב המחלוקת, יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד השעה את כל החברים במועצת עובדי אל על. 


בתגובה לאירועים הוציא מנכ"ל אל על גונן אוסישקין אגרת מיוחדת לעובדי החברה. באירגרת הוא קרא להימנע מאלימות והוסיף שהתנהגות כפי שהייתה בישיבה לא תתקיים עוד בחברה. "היום נחצה קו אדום, כאשר ישיבת מו"מ להתייעלות בהובלת ההסתדרות עם נציגי הטייסים פוצצה, תוך שראשי נציגות העובדים נוהגים באלימות מילולית תוך פגיעה והסבת נזק לרכוש", כתב אוסישקין.

"אנו מבינים כי מדובר בימים קשים וכואבים, אך לא נאפשר אלימות מכל סוג, מאחר ומדובר באובדן דרך מוסרית ומדרון מסוכן. אני בטוח כי כל אנשי אל על מצטרפים אלי בגינוי אלימות בכל צורותיה ולא משנה מהן הנסיבות", הוסיף מנכ"ל אל על. 

בהכנת הידיעה השתתפו: ליאל קייזר, שרון עידן ועמיחי שטיין