הפגנות
צילום מסך

6 עצורים בהפגנת מחאה על מותו של איאד אל-חלאק

מפגינים ביפו, חיפה וירושלים מחו על הריגתו של הצעיר שסבל מאוטיזם. בהפגנה בחיפה הונפו דגלי פלסטין. מהמשטרה נמסר בנוגע להפגנה ביפו: המתפרעים ירו זיקוקים לעבר שוטרים ויידו עליהם אבנים, ניידת נפגעה. אוטובוס של חברת דן שעבר סמוך למוקד ההפגנה ביפו - נרגם באבנים
סולימאן מסוודה ודניאל אלעזר
09 ביוני 2020
21:44
עודכן ב 22:58

שישה בני אדם נעצרו הערב (שלישי) בכיכר ספרא בירושלים במהלך הפגנת מחאה על הריגתו של איאד אל-חלאק. אל-חלאק, צעיר שלקה באוטיזם, נהרג מירי שוטרי מג"ב במזרח ירושלים כשהחקירה בעניין זה נמצאת בעיצומה. בהפגנה נוספת שנערכה הערב בחיפה הניפו המשתתפים דגלי פלסטין. מוקד הפגנות מרכזי נוסף היה ביפו, כשהמפגינים מחו גם נגד תוכניתה של עיריית תל אביב-יפו להרוס בית קברות ולהקים בשטחו מעון לדרי רחוב. מפגינים הבעירו צמיגים והציתו פחי אשפה, ואוטובוס של חברת דן שעבר במקום נרגם באבנים. 

מהמשטרה נמסר על ההפגנה ביפו כי המתפרעים ירו זיקוקים לעבר שוטרים ויידו עליהם אבנים, וכי ניידת נפגעה. בתגובה, הכוחות במקום השתמשו באמצעים להפרות סדר.

ממשטרת ירושלים נמסר: "כוחות משטרה הפועלים באזור כיכר ספרא בעקבות מחאה המתקיימת במקום בהשתתפות כמה עשרות מפגינים, עצרו 6 חשודים שהפרו את הסדר וניסו לחסום את תנועת הרכבת הקלה".