חסימת כבישים

מחאת עולם התרבות: "אנחנו מבקשים קיום בסיסי"

יותר מ־60 משאיות כבדות של חברות תאורה וסאונד הגיעו לכנסת וחסמו את הכניסה לקריית הממשלה • משאיות משבשות את התנועה גם באזור גשר המיתרים
שני נחשוני
10 ביוני 2020
08:38
עודכן ב 09:39

הדרך לירושלים נחסמה שוב הבוקר (רביעי) על ידי מפגינים ממטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים. יותר מ־60 משאיות כבדות של חברות תאורה וסאונד חסמו את הכניסה לקריית הממשלה, כשקודם לכן חסמו גם את העלייה לירושלים סמוך לשער הגיא וגרמו לעומסי תנועה. חסימת כבישים דומה התרחשה ביום שני האחרון, זאת כחלק משבוע הזעם עליו הכריזה תעשיית התרבות והאירועים הלא מתוקצבים. המשאיות משבשבות את התנועה גם באזור גשר המיתרים.

רמי בז'ה, מפיק אירועים ומיוזמי מחאת עולם התרבות, אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאת רשת ב: אנחנו מובילים הבוקר 60 משאיות של הגברה ותאורה של אנשים שלא הוציאו ציוד כבר 4 חודשים. אין לי שום יכולת לעשות שום אירוע. תעשייה שלמה שנמצאת באפס הכנסות".

עוד סיפר בז'ה: "כשאי אפשר לפתוח את העסק שלנו בגלל טרגדיה כזו או אחרת, זה הזמן שממשלת ישראל תזרים כסף כדי להשאיר אותנו בחיים. אנחנו מבקשים קיום בסיסי".

ממטה המאבק נמסר כי מאה מפגינים חוסמים כעת את המעברים לירושלים ומתכוונים בהמשך להתקדם בנסיעה איטית, כשבשעה 10:00 בבוקר תתקיים הפגנה של תעשיית התרבות מחוץ למשרד ראש הממשלה. "חסימת הכבישים וההפגנה באות בשל הזנחת התעשיה שקרסה בחודשים האחרונים על ידי המדינה שממשיכה להתעלם ממצבם הקשה של 200 אלף עובדי התעשייה".