פועלים פלסטינים באזור חברון
צילום: פלאש 90

בתוך שלושה ימים בלבד: מספר חולי הקורונה הפעילים בגדה הכפיל את עצמו

קורונה ברשות הפלסטינית: 84 נדבקים חדשים ביממה האחרונה, 81 מהם מאזור חברון • השבוע נרשמה עלייה משמעותית במספר הנדבקים במחוז חברון – 243 חולים חדשים • בהמשך היום יערכו הרשויות ברמאללה פגישת חירום בעניין הזינוק במספר הנדבקים
גל ברגר ועומרי חיים
20 ביוני 2020
13:36
עודכן ב 14:12

עלייה במספר הנדבקים היומי בקורונה בשטחי הרשות הפלסטינית: מהבוקר (שבת) התגלו 84 נדבקים חדשים, כמעט כולם באזור חברון. מספר החולים הפעילים בגדה ובעזה עומד כעת על 369. השבוע נרשמה עלייה משמעותית במספר הנדבקים במחוז חברון – 243 בני אדם. בהמשך היום יערכו הרשויות ברמאללה פגישת חירום בעניין הזינוק במספר הנדבקים והצעדים הדרושים כדי להתמודד עם ההתפרצות המחודשת בשטחי הרשות.

בתוך שלושה ימים בלבד – מספר חולי הקורונה הפעילים בגדה הכפיל את עצמו. מוקד ההתפרצות העיקרי הוא חברון, אחריו שכם. ביום רביעי לקראת חצות עמד מספר החולים המאומתים הפעילים בשטחי הגדה על 155, היום כבר דווח, כאמור, על 369 חולים – בעזה יש עוד 15. בחברון לבדה ישנם 258 חולים מאומתים פעילים – 75% מסך החולים המאומתים הפעילים בגדה.

כעת עולה השאלה, מה לגבי הפועלים הפלסטינים שממשיכים להיכנס ולצאת מישראל על בסיס יומי והאם הרשות תעמוד בעקרון של אי־שיתוף פעולה עם ישראל בהתמודדות עם הקורונה, למרות הגל החדש שהתפרץ.