t
Khruangbin
צילום: Tamsin Isaacs

בחירות העורכים - כאן 88 | 30.6.2020

עדכון אחרון - 30.6.2020
מערכת כאן
01 ביולי 2020
10:00

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אסף אבידן - Lost Horse

כל הטקסט הבא ירגיש לכם בדיוני לגמרי אבל מסתבר שאלו הם חייו של אסף אבידן בגולה: בתחילת שנת 2019 הוא הותקף בידי זאב שהוא אימץ (כן כן), כמה חודשים אחר כך להקת זאבים רדפה אחרי הסוסה שלו והיא נפלה מצוק אל הים ונעלמה. שבור לב ומיואש ישב אבידן באולפן שלו, פתח מחברת וכתב את צמד המילים Lost Horse. מכאן הדרך לשיר אודות העדר היכולת שלנו לשלוט במציאות והאפסיות שלנו אל מול הסוף הבלתי נמנע (נושא שאבידן עוסק בו כל הקריירה), הייתה קצרה. השיר הוא הסינגל השני מהאלבום החדש של אבידן שמפיק תמיר מוסקט.

דורון טלמון – כד יפני

הקורונה, כידוע, הנחיתה מכה קשה על תעשית התרבות. המוזיקאי רועי ריק (הקולקטיב) בכלל תכנן חופשה יזומה והיה אמור לנדוד לארה"ב לתקופה בעקבות אשתו שקיבלה מלגה מאוניברסיטת פרינסטון. באופן מוזר הקורונה דווקא הרסה לו את ההפסקה ו-"כפתה" עליו ליצור. כיוון שעתות משבר הן הזמן שבו ההשראה פורחת, לא הייתה לו בעיה למצוא שותפים למסע והוא יזם את הפרויקט המוזיקלי "הגל השני". בכל שבוע  יוצאים שני שירים חדשים עם נושא משותף של אמנים שונים (גלעד כהנא, תומר ישעיהו, סיון טלמור ועוד). הרעיון הוא קצת "קייטנת העתק-הדבק" לדבריו של ריק, כולם משתפים פעולה בשלט רחוק (הפרויקט החל בימי הסגר). הממתק "כד יפני" מחבר יחד את דורון טלמון שכתבה ושרה, יוגב גלוסמן שהפיק וניגן וגיא לנדאו על הגיטרה. 

Khruangbin - Pelota

הטריו הטקסני Khruangbin ("מטוס" בתאילנדית) הוא אחד ההרכבים המדוברים בעולם כבר כמה שנים. מ-2015 הם יוצרים מוזיקה אינסטרומנטלית מגוונת ומלאה בגרוב Laid Back, פסיכדליה עדינה ושלל השפעות - מסרף-רוק, רגאיי ודאב ועד Fאנק תילאנדי ומוזיקה טורקית. בין פסטיבלי אינדי לבין פסטיבלים שמזוהים עם סצנת ה-Jam Bands האמריקאית, Khruangbin מג'מג'מים בכל העולמות. מנגנים עם טרי אנסטסיו מלהקת "פיש" וגם עם Wu Tang Clan. לקראת סוף 2019 הם שחררו אי.פי משותף עם יוצר הסול לאון ברידג'ס ו-Texas Sun מתוכו אף נכנס לבחירות העורכים שלנו. בסוף השבוע הם הוציאו את אלבומם השלישי או הרביעי (תלוי מאיפה סופרים) שנקרא "מורדכי" ועכשיו הם גם שרים. Pelota (הסינגל השלישי מהאלבום) הוא שיר בספרדית, שמבוסס על סרט יפני, בביצוע של להקה טקסנית עם שם תאילנדי – וזה אולי מסביר הכי טוב את הסיפור Khruangbin.

Roo Panes – Listen To The One Who Loves You

כמה פעמים בחיים שמעתם מילה רעה ממישהו, לקחתם ללב ולא הצלחתם להבין למה אתם בכלל מקשיבים לו, למה אדם שאתם לא אוהבים ולא מעריכים משפיע עליכם כל כך? היוצר והדוגמן (צריך להתפרנס איכשהו), רו פאנס כתב על זה שיר במיוחד עבורכם. אל תתנו לאחרים להחליט עבורכם, תקשיבו לאנשים שאתם אוהבים וכו', קלישאות חבוטות אבל עובדה שכולנו עדיין צריכים שמישהו יזכיר לנו את זה מדי פעם. אגב, אם אתם תוהים מה מקור הכינוי "רו" (השם האמיתי שלו הוא אנדרו), אז לא טעיתם זה באמת קשור לרו מפו הדוב. בילדותו אנדרו נפל לנהר בדיוק כמו רו ומאז קיצרו לו את השם והדביקו לו את הכינוי. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים