רה"מ נתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

בן 29 מצפת נאשם: פרסם איומים על נתניהו

על פי חקירת המשטרה, את האיומים פרסם באחת הרשתות החברתיות לפני כמה ימים
רובי המרשלג
23 ביולי 2020
11:51

בבית משפט השלום בקריית שמונה הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד תושב צפת בן 29 בגין איומים לפגוע בראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי חקירת המשטרה, את האיומים פרסם באחת הרשתות החברתיות לפני כמה ימים.

ביום שני הגישה יחידת התביעות המשטרתית כתב אישום נגד צעיר בן 23 מנתניה בגין איומים על ראש הממשלה, על שרים וחברי כנסת. הצעיר נעצר לאחר ששלח לשר הנגבי הודעות בהן איים לפגוע בו ובכל חברי הכנסת. בחקירתו איים הצעיר גם על ראש הממשלה.

בסוף יוני, הגישה מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה כתב אישום נגד צבי סבג, בן 57 מאשקלון, בגין איומים על ראש הממשלה, רעייתו, שרה נתניהו, ובנם, יאיר נתניהו. על פי כתב האישום, ב-4 בנובמבר 2019 יצר הנאשם חשבון משתמש בפייסבוק בשם "צביקה סבג" והצמיד תמונת פרופיל לחשבון שיצר, ובה ציור של ראש הממשלה עם חבל תלייה לצווארו.

תחת הקטגוריה "אודות" בחשבון כתב הנאשם: "שונא שנאת מוות את בנימין, שרה ויאיר נתניהו ואת כל מי שמשתף איתם פעולה". באותו יום שבו פתח את החשבון, פרסם בו הנאשם את הדברים הבאים: "משטרת ישראל. תתכוננו לכוון את התנועה להלוויות של בנימין שרה ויאיר נתניהו. תודה".

בתחילת החודש שעבר, התלונן נתניהו במשטרה על כמה איומים על חייו ועל משפחתו. אחד מהם היה של גד אדם שפירט כיצד הוא מתכוון לרצוח אותו ואת בני משפחתו. בציוץ שפרסם בטוויטר כתב נתניהו: "הגשתי תלונה למשטרה על שורה של איומים לרצוח אותי ואת בני משפחתי. היום, לצערי, נאלצתי להגיש תלונה נוספת נגד אדם שפל שפירט כיצד הוא מתכוון לרצוח אותי ואת משפחתי".