ג'סי וור
צילום: יח"צ, Carlijn Jacobs

בחירות העורכים - כאן 88 | 28.7.2020

עדכון אחרון - 28.7.2020
מערכת כאן
28 ביולי 2020
15:15

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג'ימבו ג'יי ולהקת ספא - מטקות

לא ברור מה קרה אבל הדור הנוכחי של היוצרים הישראלים כנראה מאוהב במאנו צ'או. תקשיבו ל-Views של נגה ארז שהפך לאחד הלהיטים הגדולים של השנה או ל-"מטקות" השיר החדש של ג'ימבו ג'יי שמלחים בין מאנו לדני סנדרסון רק באווירת המילניום בואכה שנות ההיפ הופ. איכשהו זה נשמע מרענן מאוד ונדמה שלג'ימבו ג'יי יש יכולת נדירה לסכם את ישראל וישראל על פי גי'מבו ג'יי היא מטקה. 

"הן עושות רעש עם כדור הגומי של הים כמו כדור הגומי של פיזור ההפגנות אבל הן לא כותבות ת'הוראות בדם הן כותבות אותן עם הגלים על ארמונות בחול".

Dirty Fly - Is My Heart

לפני שנתיים Dirty Fly הוציאו EP מצוין עם ארבעה שירים בלבד מה שהשאיר טעם לעוד. בשעה טובה הם מוציאים סינגל ראשון מתוך EP חדש (למה שוב EP למה לא אלבום למה?). הפעם מדובר בשיר על נשמה אבודה שנהנת מהחיפוש והגעגוע אבל כשהיא מוצאת את אשר חיפשה היא לא מרוצה. כל זה בהשראת סיפור אהבה אמיתי בשלט רחוק שהיה עוצמתי כל עוד היה בלתי אפשרי. זה פחות או יותר האבסורד האנושי לא? 

Jessie Ware - Ooh La La

תוציאו את כדור הדיסקו מהארון (אם בכלל החזרתם אותו לשם) ותעקבו אחרי הבס כי המוזיקאית הבריטית ג'סי וור הוציאה אלבום חדש. "אסקפיזם וגרוב" כך היא תיארה את אלבומה הרביעי What's Your Pleasure? שראה אור לאחרונה. חמישה מוזיקאים ומפיקים לקחו חלק בעבודה על האלבום ועל כולם ניצח שותפה של וור ליצירה ג'יימס פורד, שעבד עם שמות כמו ארקטיק מאנקיז, דפש מוד, גורילז, HAIM ו-Florence and the Machine. פורד ו-וור יצרו הומאז' למה שהם מכנים Wedding Jams, בשילוב עם הסול של הזמרת מיני ריפרטון, ובוגי מוזר מניו יורק עם דיסקו מחתרתי. התוצאה היא אלבום מלא בגרוב – דיסקו, האוס והמון כיף. אוו לה לה – אנחנו אוהבים את זה. 

?James Blake - Are You Even Real

הסינגל החדש של ג'יימס בלייק נכתב יחד עם הכותבות Starrah ו-Ali Tamposi. שתיהן היו שותפות, כל אחת בזכות עצמה, בכתיבת כמה מהלהיטים הגדולים של השנים האחרונות עבור כוכבות וכוכבי פופ גדולים כמו ריאנה, ניקי מינאז', קלי קלרקסון וג'סטין ביבר. אבל אל חשש זה לא גרם לג'יימס בלייק להישמע פחות מורבידי מתמיד או כמו כוכב פופ להמונים. זה עדיין אותו בלייק רק טיפה מתקשר יותר ביחס לחומרים שלו מהשנתיים האחרונות. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il

(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים