ארי הרו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כתב אישום הוגש נגד עד המדינה בתיקי ראש הממשלה ארי הרו

הרו מואשם שבזמן שהיה ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, מכר פיקטיבית את החברה שבבעלותו, ובזמן שהיה בתפקיד ביצע פעולות בניגוד עניינים
תמר אלמוג
17 באוגוסט 2020
12:07

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (שני) כתב אישום לבית משפט השלום בראשון לציון נגד עד המדינה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו - ארי הרו, במסגרת הסדר עד המדינה שנחתם עמו. הרו מואשם שבזמן שהיה ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, מכר פיקטיבית את החברה שבבעלותו, ובזמן שהיה בתפקיד ביצע פעולות בניגוד עניינים.

 הרו ונתניהו, אוגוסט 2009 (צילום: קובי גדעון, פלאש 90).

לפי כתב האישום, הרו סייע לתיאום פגישה בין נשיא מדגסקר לבין ראש הממשלה באופן שעשוי להטיב עם החברה, שכאמור לא ניתק זיקה ממנה. כעת בית המשפט צריך לקבוע אם לאשר את סדר עד המדינה עימו, הכולל סיכום על עונש של שישה חודשי עבודות שירות, וקנס של 700 אלף שקלים. 

עורך הדינו של הרו באותה העת, הראל ארנון, זומן לשימוע בפרשה. הוא חשוד כי סייע להוציא לפועל את המכירה של החברה, שנטען שהיא פיקטיבית. הוא חשוד בסיוע לקבלת דבר במרמה והלבנת הון. מטעמו של עורך הדין ארנון נמסר: "על אף עגמת הנפש שבקבלת ההודעה, עורך הדין ארנון חש הקלה כי חקירה שהחלה לפני כחמש שנים מתקרבת לסיומה. כעת, הוא מאמין שיצליח לשכנע את הפרקליטות שיש לסגור את התיק". 

הסכם עד המדינה עם ראש לשכתו של נתניהו לשעבר נחתם באוגוסט 2017. במסגרת ההסכם, נקבע כי הרו ימסור ראיות בחקירות ראש הממשלה בתיקי 1000 ו-2000. הרו כיהן בתפקיד ראש לשכתו של ראש הממשלה בין השנים 2010-2008.