נתניהו ומנדלבליט
צילום: גטי אימג'ס

מנדלבליט שוב דוחה את טענות נתניהו, אך מסכים שייפגש עם המשנה זילבר

היועמ"ש לממשלה מוכן להשלים את הטיפול בנושא הסדר העניינים של ראש הממשלה עד סוף החודש. זאת לאחר שבא כוח נתניהו יקיים פגישה עם המשנה ליועמ"ש דינה זילבר
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
17 באוגוסט 2020
18:17

הקרב על הסדר ניגוד העניינים של נתניהו נמשך: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שב ודוחה את טענות ראש הממשלה נגד ההסדר. במכתב ששלח היום (שני) לעורך דינו, השיב מנדלבליט בין היתר לטענת נתניהו לפיה אין ליועץ המשפטי סמכות לערוך את ניגוד העניינים שלו. לדברי היועץ, לראשי ממשלה אחרים נערכו הסדרים ושיח כזה נערך אף עם נתניהו עצמו.

"אין מדובר בהסדר ניגוד העניינים הראשון הנערך לראש ממשלה", כתב. "במקרים קודמים בעבר, מסר היועץ המשפטי לממשלה חוות דעת למניעת ניגוד עניינים". לדבריו, "במקרים שבהם יש לשרים השגות לגבי מסקנות בטיוטת חוות הדעת, המחלוקת המשפטית מוכרעת על ידי היועץ המשפטי לממשלה".

עם זאת, מנדלבליט הודיע כי הוא מקבל את בקשת פרקליטו של נתניהו, עורך הדין יוסי כהן, לקיים פגישה בעניין עם המשנה ליועץ המשפטי, דינה זילבר. לדבריו, יש לקיימה תוך שבוע והוא מתכוון לסיים את הטיפול בעניין עד סוף החודש. הוא חזר והדגיש כי טיוטת ההסדר - ובכלל זה האיסור על ראש המשלה להיות מעורב במינוי פרקליט המדינה ומפכ"ל המשטרה - מחייבת.