נתניהו וניסנקורן
צילומים: פלאש 90

המשבר בקואליציה | ניסנקורן נגד נתניהו: "במשמרת שלי הוא לא ייגע במינויים"

שר המשפטים דחה טענה של שר החוץ אשכנזי בישיבת כחול לבן כי היה סיכום בעניין עם הליכוד. זאת, על רקע דרישת הליכוד לבצע שורת שינויים בשיטת מינוי שומרי הסף כחלק מאישור החוק לדחיית מועד אישור התקציב דחה
מיכאל שמש
20 באוגוסט 2020
20:50

המשבר בקואליציה: על רקע דרישת הליכוד לבצע שורת שינויים בשיטת מינוי שומרי הסף כחלק מאישור החוק לדחיית מועד אישור התקציב אמר שר המשפטים, אבי ניסנקורן מכחול לבן כי במשמרת שלו נתניהו לא ייגע במינויים. הדברים נאמרו בשיחות שהתקיימו בישיבה סגורה של בכירי כחול לבן ופורסמו היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11.

בישיבה אמר שר החוץ, גבי אשכנזי לניסנקורן כי "היה סיכום עם ביבי שתוקם ועדה ושהליך מינויים ייעשו בהסכמה עם הליכוד. זה הובן גם בעל פה". על כך השיב לו ניסנקורן כי הוא אינו מכיר סיכומים כאלה: "לא יקום ולא יהיה".

הדברים נאמרים כשנותרו ארבעה ימים בלבד עד לפיזור הכנסת ונראה שרק אישור החוק לדחיית מועד אישור התקציב, יכול למנוע בחירות כשבין כחול לבן לליכוד קיים נתק. ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם יו״ר כחול לבן, בני גנץ, וביקש ממנו לעשות כל מאמץ, כלשונו, למען אזרחי ישראל, כדי לא לגרור את מדינת ישראל לבחירות מיותרות, : ״צריך לשים כל שיקול פוליטי אחר בצד. אזרחי ישראל צריכים ממשלה מתפקדת שפועלת למען הצלת חייהם ופרנסתם. אם תקבלו את הצעת הפשרה נוכל למנוע בחירות. בוא נעשה הכל כדי לפתור זאת עוד היום״, אמר נתניהו.