תיעוד מהגיבושון של כחול לבן

גנץ בתגובה להיעדר השמירה על הנחיות הקורונה בגיבושון סיעתו: "צר לי אם פה ושם יש פקשושים"

אחרי הפרסום הבלעדי בכאן חדשות, שבו תועדו חברי סיעת כחול לבן מבלים במפגש גיבוש כשאינם עוטים מסכות ושומרים על מרחק, הגיב יו"ר המפלגה לדברים ואמר: "אנחנו צריכים נורא להקפיד על הדברים האלה - מינימום פיקשושים"
מיכאל שמש
25 באוגוסט 2020
07:13
עודכן ב 12:36

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס אמש (שני) לראשונה לפרסום הבלעדי בכאן חדשות, לפיו בגיבושון סיעתו ביום שישי האחרון, לא נשמרו הנחיות הקורונה. "אנחנו צריכים נורא להקפיד על הדברים האלה - מינימום פיקשושים", אמר שר הביטחון גנץ, והוסיף כי שוחח בנושא בישיבת סיעתו.

"צר לי אם פה ושם יש פקשושים", אמר. "האתגר של לשים מסכות הוא אתגר אנושי. שוחחתי על העניין בישיבת הסיעה ואמרתי שאני חושב שאנחנו צריכים להקפיד על הדברים האלה". גנץ הסביר גם כי המפגש התקיים תוך כדי אכילת ארוחת בוקר. "חלק מהאנשים לא היו עם מסכות כיוון שאכלו", אמר.

שר התרבות והספורט חילי טרופר התייחס גם הוא לדברים ואמר הבוקר לקלמן ליבסקינד ולרועי שרון בכאן רשת ב: "יש משם כמה תמונות שבהחלט מטרידות. המציאות הזו לא הייתה צריכה להיות. הייתה שם ארוחת בוקר, אנשים כשהם אוכלים ומדברים - הם מורידים את המסכה".

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי, אמרה על כך בריאיון לכאן רשת ב: "מרגיז אותי מאוד וחורה לי לראות את זה. הייתי מצפה מחברי כנסת שישמשו דוגמא, ילכו עם מסכות ויקפידו על מרחק. כולם צריכים להיות באותו סטנדרט, בלי הנחות סלב".

שלשום נודע כי השרה פנינו תמנו שטה נדבקה בנגיף קורונה. שר המשפטים אבי ניסנקורן, שר התיירות אסף זמיר, שר האנרגיה יובל שטייניץ, סגן השר גדי יברקן, חברות הכנסת תהלה פרידמן מכחול לבן ואיילת שקד מימינה, וחבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד, נכנסו כולם לבידוד לאחר ששהו בקרבתה.

תיעוד הגיבושון של כחול לבן

 גנץ ופרץ 

 שוסטר וגינזבורג 

 זמיר ותמנו-שטה

 פרידמן, שמולי וינקלביץ'