זירת האירוע בראש העין

שב"כ התיר לפרסם: פלסטיני מג'נין נעצר בחשד לפיגוע דקירה בראש העין

אמש פורסם בחדשות הערב כי לא דווח לציבור שדקירת הישראלי באתר בנייה לפני עשרה ימים נחקרת כפיגוע. מצבו של הפצוע אנוש • יו"ר מתחם המגורים שבו אירע הפיגוע: "התרענו על הפרצה בגדר, חיים כאן בפחד"
כרמל דנגור והדס גרינברג
25 באוגוסט 2020
12:57
עודכן ב 15:18

עשרה ימים אחרי האירוע, שב"כ אישר היום (שלישי) כי פלסטיני מג'נין חשוד בדקירה של אזרח ישראלי בשנות ה-30 לחייו באתר בנייה בראש העין. לדברי שב"כ, החשד הוא שמדובר בפיגוע טרור. החשוד, שוהה בלתי חוקי, נעצר לפני חמישה ימים בג'נין והועבר לחקירה בשב"כ. שלושה נוספים נעצרו בחשד לסיוע. על שאר פרטי החקירה מוטל צו איסור פרסום.

יו"ר מתחם הנביאים בראש העין בו אירע הפיגוע אמר לכאן חדשות: "יש כאן גדר בקרבתנו, התרענו לעירייה ומפקד התחנה שיש פרצה, ואנשים עוברים ובמודע המדינה מבליגה. נעשתה פנייה גם לצה"ל. אנשים באים לגור כאן וחיים בפחד".

הגבר שנדקר נפצע אנושות, ועבר ניתוח מציל חיים בבית החולים שבו אושפז. הוא התבוסס בדמו מספר שעות לפני שאותר. הפצוע העיד שהדוקר צעק לעברו בערבית לפני שדקר אותו - וזו אחת הסיבות לכך שהדקירה נחקרת כפיגוע.

כפי שפורסם אמש בחדשות הערב בכאן 11, האירוע לא דווח לציבור כחשד לפיגוע. תחילה דיווחה עליו המשטרה כקטטה, ואחר כך היא מסרה כי נסיבות המקרה נבדקות. כמו כן, לא דווח על המצוד אחר החשוד כמחבל.