צילום: אמנון זיו
שריפה בעוטף עזה, השבוע

בלון שנושא מטען חבלה נחת במגרש כדורסל בנתיבות – והתפוצץ, איש לא נפגע

על רקע המתיחות בדרום: השליח הקטרי ייכנס הערב עם כסף לרצועת עזה • 29 שריפות פרצו משעות הבוקר בעוטף עזה • שריפה פרצה בחממה במושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון • שריפה אחרת פרצה ביער בארי שבנגב המערבי
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
25 באוגוסט 2020
16:56
עודכן ב 20:41

טרור הבלונים: בלון נפץ התפוצץ הערב (שלישי) במגרש כדורסל בנתיבות – בזמן שכמה נערים שיחקו במקום. איש לא נפגע. מוקדם יותר פורסם כי השליח הקטארי ייכנס הערב לרצועת עזה.


אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 מפי מקורות פלסטיניים כי קטאר הבטיחה לחמאס להגדיל החודש את המענק הכספי לעזה מ-25 ל-40 מיליון דולר. עוד פורסם בנוסף, כי הסיוע הכספי אמור להימשך עד חודש מארס. המקורות העריכו כי הגדלת הסיוע תסייע לבלום בהדרגה את המתיחות וההסלמה בגבול הדרום.

בתוך כך, 29 שריפות פרצו משעות הבוקר בעוטף עזה כתוצאה מהפרחת בלוני התבערה. הבוקר פרצה שריפה בחממה במושב נתיב העשרה שבמועצה אזורית חוף אשקלון. נזק נגרם במקום ולא היו נפגעים. שריפה אחרת פרצה ביער בארי שבנגב המערבי.

בתוך כך, בתגובה לטרור הבלונים תקפו לפנות בוקר מטוסי קרב וטנקים של צה"ל מטרות של חמאס ברצועת עזה. לפי הודעת דובר צה"ל, בין המטרות שהותקפו היו עמדות צבאיות ותשתית תת-קרקעית של ארגון הטרור בדרום הרצועה.