הלוויית הרב שי אוחיון שנרצח בפיגוע בפתח תקווה
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

פיגוע הדקירה בפתח תקווה: הרב שי אוחיון הובא למנוחות

חקירת שב"כ מתמקדת בשאלה מי סייע לחליל עבד אל-חאלק בהגעה לצומת סגולה • אחיו של הדוקר לכאן חדשות: "הוא סובל מבעיות נפשיות, בארבע השנים האחרונות טופל בבתי חולים"
מערכת כאן חדשות
26 באוגוסט 2020
20:31
עודכן ב 01:51

שי אוחיון, תושב פתח תקווה בן 39 שנרצח אתמול בצוהריים בפיגוע הדקירה בצומת סגולה, הובא הלילה (חמישי) למנוחות בבית העלמין סגולה בעיר. אוחיון הניח אישה וארבעה ילדים. כ-200 איש באו ללוות אותו בדרכו האחרונה, אך בשל מגבלות הקורונה רק 40 מהם הורשו להשתתף בלוויה.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מחקירת שב"כ עולה חשד משמעותי כי המחבל שדקר למוות את אוחיון לא פעל לבד, אלא קיבל סיוע מאדם נוסף. כעת מתמקדת החקירה, בין היתר, בשאלה מי סייע לו בהגעה לצומת סגולה בפתח תקווה שם ביצע את הרצח.

שי אוחיון, בן 39, נדקר כשהיה בדרכו חזרה לביתו מהכולל שבו למד. הוא הותיר אחריו את רעייתו סיוון ואת ארבעת ילדיהם, ה-13, 11, 9 ו-4. הלווייתו תתקיים הלילה בבית העלמין סגולה בעיר.

אחיו של הדוקר הפלסטיני, חליל דוויכאת, אמר לכאן חדשות כי אחיו סובל מבעיות נפשיות וכי בארבע השנים האחרונות טופל בבתי חולים ברשות הפלסטינית. הוא הוסיף כי בעבר היו לו גם בעיות משפחתיות ושהוא רב עם הוריו ואשתו אך התפייס איתם. עוד אמר דוויכאת כי בחודש האחרון החל לעבוד בבנייה בישראל ולא ראו אותו מזה שבוע.

"כולנו מופתעים מהידיעה, אין לו קשר לפוליטיקה, כל מה שמעניין אותו זה העבודה והבנות שלו, לכלכל את המשפחה שלו", הוסיף דויכאת. גורמים אחרים בכפר רוג'יב שבאזור שכם שבו התגורר אמרו גם הם לכאן חדשות כי הוא מוכר כאדם עם בעיות נפשיות.

עופר כרז חמו של אוחיון סיפר עליו: "הוא עזב את המושב לפני שלוש שנים, הוא היה מעביר שיעורי תורה במושב ואנשים אהבו אותו מאוד היו אומרים שהשיעורים שלו מעבירים צמרמורת וכולם רצו להגיע לשיעורים שלו. כששמעתי שהיה פיגוע בצומת סגולה ושזה אדם דתי בן 39 ישר קפצתי מהמיטה וחשבתי שזה החתן שלי. ניסיתי לצלצל אליו כמה פעמים, וגם הבת שלי ניסתה אבל הטלפון לא היה זמין. אחר כך התקשר אלי קרוב משפחה ואמר לי שזה הוא".

השתתפו בהכנת הכתבה: דניאל אלעזר, כרמל דנגור והדס גרינברג