כ"ץ וטרנר
צילום: פלאש 90

שר האוצר כ"ץ צעק על מנכ"לית המשרד טרנר בישיבה בפני 20 איש: "את תהיי בחוץ, מוזמנת לפנות את הכיסא"

טרנר ביקשה לצרף לישיבה את היועץ המשפטי של המשרד. אולם השר מחרים את היועץ, ולכן גער בטרנר אייל: "את תהיי בחוץ לפני שאסי יהיה בפנים"
ליאל קייזר
26 באוגוסט 2020
21:43

שר האוצר ישראל כץ במתקפה חסרת תקדים נגד מנכ"לית משרדו: בדיון שנערך במשרד שלשום (שני) תקף כ"ץ במילים חריפות את המנכ"לית קרן טרנר לאחר שזו ביקשה לזמן לדיון גם את היועץ המשפטי של המשרד: "את תהיי בחוץ לפני שאסי (מסינג, היועץ המשפטי במשרד האוצר) יהיה בפנים". כך דווח בחדשות הערב בכאן 11.

הדיון רב המשתתפים התקיים בנוכחות בכירים במשרד האוצר ומשרד ראש הממשלה. כ"ץ שמחרים את היועץ המשפטי מסינג הוסיף ואמר לטרנר: "את מוזמנת לפנות את הכיסא ושהוא יבוא במקומך, או בעצם ששניכם תשבו בחדר אחר או בעצם שאני אחזור לחדר שלי ואקיים את הדיון בלעדיכם״.

הרקע ליחס החריג של שר האוצר ליועץ המשפטי של משרדו הינו קביעת מסינג שיש צורך בבקרה על חלוקת 11 מיליארד השקלים שנוספו לתקציב המדינה בחוק לדחיית התקציב שעבר השבוע בכנסת. יש לציין כי כ"ץ עצמו הוא זה שמינה את קרן טרנר למנכ"לית משרדו, אחרי שכיהנה כמנכ"לית משרד התחבורה בראשותו.

פגיעה מסוימת ביחסים המקצועיים בין כ"ץ לטרנר נרשמה בחודש יולי, עת הושמעה ביקורת מצד פקידים במשרד על תוכנית המענקים עליה הכריזו ראש הממשלה נתניהו וכ"ץ. טרנר יצאה אז להגנתו של הממונה על התקציבים שאול מרידור בציוץ שפירסמה בטוויטר, ועל כך זכתה לנזיפה משר האוצר.