מעצר, אילוסטרציה
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

אם התלוננה נגד היוטיבר החשוד בעבירות מין לפני 3 שנים – והתיק נסגר

אם לבן 13: התלוננו והבן שלי עבר חרם והרביצו לו, אחרי התלונה היוטיובר התקשר והתחנן על חייו • התפתחות בחקירת עדן גלנט החשוד במעשים מגונים ובהטרדה מינית של קטינים. מאז נודע על מעצרו, הוגשו עוד 10 תלונות
ורד פלמן ואסף פוזיילוב
30 באוגוסט 2020
09:48
עודכן ב 13:08

התפתחות בחקירת היוטיובר עדן גלנט: נורית (שם בדוי), אם לילד בן 13, סיפרה היום (ראשון) בכאן רשת ב שהתלוננה נגד היוטיובר עדן גלנט החשוד בעבירות מין כבר ב-2017. לדבריה, אחרי הגשת התלונה גלנט פנה לחבריו של בנה, וסיפר כי הוא מעליל עליו. עקב כך בנה עבר חרם וקיבל מכות בבית ספר. לאחר מכן החליטה הפרקליטות לסגור את התיק. היא הוסיפה שהתברר לה שאמא נוסת הגישה תלונה נגד היוטיובר לפני שבע שנים. 

האזינו לריאיון עם נורית

בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמרה נורית: "חיפשתי לבן שלי בטלפון באיזה יום, דפדפתי בוואטסאפ, נכנסתי לשיחה עם עדן ונחרדתי. הבן שלי חזר, שוחחנו והוא סיפר לי את מה שהתרחש. יש לי את השיחות והתמונות. פשוט סיוט. לקחתי את כל החומרים והלכתי למשטרה. הכל כתוב שחור על גבי לבן. הבחור הזה פנה אליי ישירות והתחנן על חייו. אל תלכי למשטרה, אל תהרסי לי את החיים. אני יודע שאני צריך טיפול". 

"הוא פנה אליי ושלח לי וואסטאפ ואמר שהוא ילך לטיפול. אחרי כמה חודשים התיק נסגר ואתה חסר אונים", הוסיפה נורית. "מה שהכי הרתיח אותי זה שהוא פנה לכל החברים של הבן שלי, ואמר להם שהוא שקרן והוא מעליל עליו. הבן שלי עבר חרם בכיתה ז'. הוא קיבל מכות בבית ספר, מאחד שהיה חבר של עדן". 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם הגשת התלונה במשטרה לפני כשלוש שנים, נפתחה חקירה במסגרתה בוצעו פעולות חקירה רבות לשם איסוף הראיות. במהלך החקירה, החשוד יצא לחו"ל וחזר ביולי 2020. לנוכח הזמן הממושך שחלף ואי הידיעה מתי יחזור אם בכלל, הועברו החומרים לפרקליטות שהחליטה על סגירת התיק. עם חזרתו מחו"ל התיק נפתח מחדש". 

מוקדם יותר פורסם שלמשטרה הגיעו יותר מעשר תלונות נגד היוטיובר החשוד בעבירות מין בקטינים מאז דווח על מעצרו. בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו עד ליום רביעי. צוות חקירה מיוחד הוקם בתחנת קרית גת לחקירת הפרשה.

נציג המשטרה אמר בדיון בהארכת מעצרו של היוטיובר: "עולה תמונת מסוכנות וחשש לשיבוש, יש 64 פעולות חקירה נדרשות". עורך דינו של גלנט  אמר כי "אין שום טענה שהיה פה מגע פיזי בקטין כלשהו. מדובר בחייל משוחרר ללא הרשעות קודמות. הוריו מוכנים לקבל אותו למעצר בית בחדר מבודד".גלנט מצא בבידוד לאחר שנחשף לחולה קורונה.

ביום חמישי פורסם כי יוטיובר הגיימינג בן ה-23 חשוד שביצע מעשים מגונים והטריד מינית ארבעה נערים כבני 14-13 שעמם יצר קשר דרך ערוץ היוטיוב שלו Essver. על פי החשד, הוא ביקש מהם לבצע בעצמם מעשים מיניים.