חוף בים המלח

למי שייך ים המלח? החופים שדורשים כסף בניגוד לחוק

בצפון ים המלח יש שלושה חופים מוכרזים – קליה, ביאנקיני ונווה מדבר. למרות שלא קיבלו לכך אישור ובניגוד לחוק, מפעילים פרטיים סגרו את השטחים - וגובים עשרות שקלים מכל אדם שרוצה לרחוץ בים. כעת, בתביעה שמתנהלת בימים אלה בבית המשפט יש דרישה לפתוח את החופים לציבור בחינם
אורן אהרוני
03 בספטמבר 2020
23:19
עודכן ב 09:27

מגפת קורונה עשתה שירות נפלא לאתרי התיירות בארץ. כשאי אפשר לנסוע לחו"ל - הישראלים גילו מעיינות ופינות חמד בישראל שעד היום לא הכירו או לא ידעו שמדובר בשטח ציבורי. בצפון ים המלח יש שלושה חופים מוכרזים – קליה, ביאנקיני ונווה מדבר. למרות שלא קיבלו לכך אישור ובניגוד לחוק, מפעילים פרטיים סגרו את השטחים - וגובים עשרות שקלים מכל אדם שרוצה לרחוץ בים. כעת, בתביעה שמתנהלת בימים אלה בבית המשפט יש דרישה לפתוח את החופים לציבור בחינם.

"לקיבוץ קליה אין שום סמכות, כך קובעת המדינה, להכריז על השטח כשטח שאפשר לגבות בו דמי כניסה", הבהיר עורך הדין עמית ברכה מארגון "אדם טבע ודין". עורך הדין ברכה הוסיף: "המדינה חייבת להשתתף בתקצוב הטיפול והתחזוק של החופים. דמי כניסה מדירים את הציבור מהכניסה למקומות הללו".

תגובת המועצה האזורית מגילות ים המלח: "המועצה מובילה יחד עם משרד הפנים מהלך להקמת חוף ים ציבורי בצפון ים המלח. בשל נסיגת הים להקמה ולתחזוקה של חוף עלויות כבדות. חרף זאת פועלת המועצה על מנת להנגיש לכלל הציבור בישראל את האגן הטבעי של ים המלח בחוף הצפוני שבמרחבה".

תגיות:
ים המלח