ביה"ח וולפסון בחולון
צילום: ויקיפדיה, CC BY-SA 3.0

בכירים בוולפסון: מנהלת ביה"ח מנסה להדיח אותנו

לטענת שני העובדים הסיבה היא כי חשפו חשדות לאי-סדרים חמורים בכספי תורמים • בית החולים בחולון: "לא מתנהל כל הליך פיטורים נגד הגזברית או נגד המבקר הפנימי" • שלושה בכירים בהנהלת משרד הבריאות במכתב למנכ"ל פרופ' חזי לוי: "יש כאן התנכלות וניסיון לפגוע בשומרי הסף הממלאים את תפקידם - יש לעצור את הליכי השימוע שלפני פיטוריהם"
מרדכי גילת
07 בספטמבר 2020
10:15

מנהלת בית החולים וולפסון בחולון, ד"ר ענת אנגל, מנסה להדיח מתפקידם את המבקר הפנימי של המוסד אסף גנץ, ואת החשבת של בית החולים אירנה דביר - מכיוון שהשניים חשפו חשדות לאי-סדרים חמורים בכספי תורמים. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

הפרשה הובאה לידיעת שלושה בכירים בהנהלת משרד הבריאות, בהם המבקרת הפנימית ציפי הלמן וחשב המשרד, רו"ח חסן איסמעיל, ואלה התייצבו לימין המתלוננים ושלחו מכתב משותף למנכ"ל המשרד הפרופסור חזי לוי. 

במכתב המתפרסם כעת לראשונה, נכתב בין היתר כי "העובדים האלה דיווחו בזמן אמת דיווחים מפורטים ואמינים המעלים חשד סביר לליקויים משמעותיים", ומוסיפים: "יש כאן התנכלות וניסיון לפגוע בשומרי הסף הממלאים את תפקידם". בסיום ביקשו השלושה מהמנכ"ל "לעצור את הליכי השימוע שלפני פיטורים נגד השניים". בנציבות מסרו שנושא התנהלותה של מנהלת בית החולים וולפסון נמצא בבדיקה.

מבית החולים וולפסון נמסר: "מצער מאוד שבתקופה קשה כמו זו של קורונה, יש גורמים המפיצים שקרים. לא מתנהל כל הליך פיטורים נגד הגזברית או נגד המבקר הפנימי. הנהלת וולפסון מברכת על כל ביקורת פנימית המסייעת לשיפור השירות למטופלים".

תגובת משרד הבריאות טרם נמסרה עד למועד פרסום הכתבה.