עדן גלנט, ארכיון
צילום: מתוך ערוץ היוטיוב הרשמי של גלנט

היוטיובר עדן גלנט חשוד בביצוע מעשה סדום

מעצרו הוארך בשמונה ימים. בטלפון של גלנט נתפס סרטון של נער בן 12 מבצע מעשים מיניים בעצמו, סרטון שעל פי החשד נשלח לבקשתו של גלנט. מחומר החקירה עלה כי היוטיובר היה מפעיל לחץ על הנערים לבצע את המעשים כשהוא מאיים שיפסיק להיות בקשר עימם
ורד פלמן
08 בספטמבר 2020
11:06

עדן גלנט, היוטיובר שנעצר לפני כשבועיים בחשד לביצוע עבירות מין ברשת, חשוד גם בביצוע מעשה סדום בנער כבן 14 ששידל להיפגש עימו. היום (שלישי) פורסם בכאן חדשות כי על פי החשד האירוע התרחש בחודש שעבר - ימים בודדים לפני מעצרו.

בתוכנית "סדר יום" פורסם היום כי בטלפון של גלנט נתפס סרטון של נער בן 12 מבצע מעשים מיניים בעצמו, סרטון שעל פי החשד נשלח לבקשתו של גלנט. על פי החשד, גלנט מחק תיעודים של התכתבויות שלו עם הנערים וגם את הסרטונים. עוד עלה מחומר החקירה כי גלנט היה מפעיל לחץ על הנערים לבצע את המעשים כשהוא מאיים שיפסיק להיות בקשר עימם.

לאחר הגשת התלונה הראשונה נגדו, ברח גלנט לארצות הברית. המשטרה פנתה לרשויות שם כדי לבדוק אם הופצו סרטונים באתרי פורנו ואתרים פדופיליים. לחקירה, שמנוהלת על ידי צוות חקירה מיוחד של תחנת קריית גת בראשות רב פקד קרן טולדנו, מונה פרקליט מלווה לצורך שקילת הגשת כתב אישום תוך ימי מעצר.

בשבוע שעבר פורסם כי החקירה נגד גלנט החלה לפני כשלוש שנים, אך נסגרה לזמן ממושך משום שהוא יצא לחוץ לארץ. לא ברור כיצד התאפשרה עזיבתו. רק עם חזרתו של גלנט לישראל לפני יותר מחודש נפתחה החקירה מחדש.

גלנט, בן 23 מהיישוב אליאב שליד קריית גת, חשוד שביצע עבירות מין ברשת ביותר מעשרה קטינים. אתמול הוארך מעצרו בשמונה ימים. עד כה הצטברו במשטרה נגדו 19 תלונות רשמיות.