פרס האמי, ארכיון
צילום: אי-פי

אמי 2020: אכזבה להאס, גאווה ל"שיט'ס קריק"

רג'ינה קינג גברה על שירה האס בקטגוריית השחקנית הראשית במיני-סדרה. "שיט'ס קריק" זכתה בשבעה פרסים, בהם לסדרה הקומית הטובה ביותר. "יורשים" היא סדרת הדרמה הטובה ביותר, "השומרים" זכתה בפרס למיני-סדרה הטובה ביותר
אלון פרוכטר
21 בספטמבר 2020
03:00
עודכן ב 06:01

בצל מגיפת הקורונה נערך הלילה (שני) בארצות הברית טקס פרסי האקדמיה האמריקנית לטלוויזיה - האמי. האירוע שהתקיים זו השנה ה-72, הועבר לראשונה ללא שטיח אדום, ללא קהל ובמתכונת וירטואלית. הפקת הטקס ציידה את 130 המועמדים הפזורים על פני עשר מדינות בערכות צילום ביתיות, דרכן התבשרו על זכייתם בשידור חי.

השחקנית רג'ינה קינג גברה על הישראלית שירה האס וזכתה בפרס לשחקנית הראשית הטובה ביותר במיני-סדרה על תפקידה בסדרה "השומרים". "השומרים" זכתה גם בפרס למיני-סדרה הטובה ביותר, בפרס התסריט של מיני-סדרה ובפרס לשחקן המשנה הטוב ביותר במיני-סדרה. מארק רופאלו זכה בפרס לשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו במיני-סדרה "שומר אחי".

בגזרת הדרמה זכתה השחקנית הצעירה זנדאיה בפרס לשחקנית הטובה ביותר בסדרת הדרמה "אופוריה", שמבוססת על הסדרה הישראלית של רון לשם. "יורשים" של רשת HBO זכתה בארבעה פרסים, בראשם לסדרת הדרמה הטובה ביותר ולשחקן הראשי ג'רמי סטרונג. "המירוץ לדראג של רופול" זכה בפרס לתוכנית הריאליטי הטובה ביותר בפעם השלישית ברציפות. "השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר" זכה בפרס לתוכנית האירוח הטובה ביותר, שנה חמישית ברציפות.

הסדרה הקומית "שיט'ס קריק" זכתה בשבעה פרסים, בראשם לסדרה הקומית הטובה ביותר. כוכבי הסדרה קתרין אוהרה ויוג'ין לוי זכו בפרסים לשחקנים הראשיים, דניאל לוי ואנני מרפי זכו בפרסים לשחקני המשנה. בנוסף, דניאל לוי זכה גם בפרסים על התסריט והבימוי הטובים ביותר בסדרה קומית. בסיכום הכולל, המשכלל בתוכו גם את הפרסים שהוענקו בטקסים המקדימים שהתקיימו בימים האחרונים, רשת הכבלים האמריקנית HBO גרפה השנה 30 פסלונים ואילו רשת הסטרימינג נטפליקס זכתה ב-21 פרסים בלבד. 

הטקס הערוך ישודר הלילה ב-22:45 בערוץ yes TV DRAMA ב-yes ובסטינג TV.