קאבר הסכם שלום אמירויות בחריין ישראל

נוסח חוזה השלום עם איחוד האמירויות - הגרסה בעברית

הממשלה צפויה לאשר את ההסכם ביום שני הקרוב ולאחר מכן תאשר אותו מליאת הכנסת. יו"ר ועדת חוץ וביטחון דורש לקיים דיון בוועדה על ההסכם
עמיחי שטיין
08 באוקטובר 2020
21:45

הסכם שלום שנחתם בין ישראל ואיחוד האמירויות יובא ביום שני הקרוב לאישור הממשלה. הערב (חמישי) פנה מזכיר הממשלה, צחי ברוורמן, למזכירת הכנסת, ירדנה מלר-הורוביץ, בבקשה לקבוע מועד לקיום דיון במליאת הכנסת שבו יאושר ההסכם. במכתבו מצרף ברוורמן את נוסח החוזה שמוצג בפעם הראשונה בשפה העברית.   

הערב פנה יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, צבי האוזר, ליו"ר הכנסת יריב לוין בדרישה לאפשר לקיים דיון בהסכם השלום גם בוועדה בראשותו, לפני שיגיע לאישור במליאת הכנסת. "הסדרים אלה הם בעלי השפעה משמעותית בתחום החוץ והביטחון של מדינת ישראל. אישורם בממשלה ובמליאת הכנסת, מבלי שיידונו בוועדת החוץ והביטחון, דורסים ברגל גסה את מעמדה של הכנסת, ואת זה של ועדת החוץ הביטחון בפרט  כגורם מפקח על עבודת הממשלה בעניינים אלה", כתב האוזר.

יו"ר הכנסץת השיב להואזר כי אינו מקבל את טענתו ולפיה הבאת הסכמי שלום לאישור מליאת הכנסת צריכה להעשות לאחר דיון בוועדת החוץ והבטחון. "בניגוד לנטען במכתבך כאילו יש בכך דריסה ברגל גסה של מעמד הכנסת, הרי שההיפך הוא הנכון. הגם שאין חובה חוקית להביא את ההסכמים לאישור הכנסת, החליט ראש הממשלה בתיאום עימי לפעול להבאתם לאישור הכנסת ובכך לכבד באופן מלא את מעמדה".