זירת האירועים בחיפה ובבאר שבע, היום
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בתוך שעות: שני מקרי רצח של נשים בחיפה ובאר שבע

בחיפה נמצאה אישה כבת 35 ללא רוח חיים בדירה בשכונת קריית חיים. עדים ראו את בן זוגה נעצר ברחוב בו גרים השניים כשברשותו סכין • בבאר שבע נמצאה אישה בת 67 ללא רוח חיים בדירה בעיר. בן הזוג נעצר לאחר שאותר על גג בניין • אחד השכנים: "לאחרונה היו חיכוכים, אנשים ביחד 24 שעות וזה מה שקורה"
כתבי כאן חדשות
19 באוקטובר 2020
12:32
עודכן ב 16:24

גבר בן 28 נעצר היום (שני) בחשד לרצח בת זוגו בשכונת קריית חיים בחיפה. זמן קצר לפני כן, אישה בת 35 לחייה נמצאה ללא רוח חיים בדירה בעיר. האישה, נג'ח מנסור, נמצאה עם דקירות בפלג גופה העליון וצוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותה. עדים ראו את בן זוגה נעצר ברחוב בו גרים השניים כשברשותו סכין. הנרצחת ובן זוגה החשוד במקור מג'דידה מכר.

מעצר החשוד התבצע לאחר שעורר את תשומת ליבם של השוטרים כשהלך ברחוב ללא מסכה. בשיחה איתו גבר חשדם והם הבינו שזהותו וזהות זוגתו מוכרת להם דרך רשויות הרווחה. בעקבות זאת הגיעה המשטרה לדירה ונמצאה גופתה של המנוחה.

חובש רפואת חירום במגן דוד אדום עאנן אבו ימן, סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה והכיבוי ויחד נכנסנו לדירה. האישה הייתה מחוסרת הכרה, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה במקום".

בת 67 אותרה בדירה בב"ש ללא רוח חיים ועם פגיעות בראשה

בבאר שבע נמצאה אישה בת 67 ללא רוח חיים ועם פגיעות קשות בראשה בדירה בעיר. בן זוגה בן ה-55 נעצר בחשד למעשה, לאחר ששוטרים הוזעקו לרחוב מבצע עובדה, בעקבות דיווח על אדם שנמצא על גג בניין. הם העבירו את האיש לטיפול רפואי ובמהלכו עלה החשד כי הוא פגע באישה שעמה יש לו מערכת יחסים.

מהחקירה עולה כי הבעל עלה על גג הבניין וניסה להתאבד. המשטרה הגיעה ופינתה אותו לביה"ח הפסיכיאטרי. כשהגיעו לדירה מצאו את האישה ללא רוח חיים.

אחת השכנות בבניין אמרה כי "הם זוג מאוד נחמד, לא ראיתי כעס או שמעתי צעקות". שכן נוסף סיפר: "לאחרונה הם לא הסתדרו. היו חיכוכים כי הוא לא עבד והיא רצתה שיצא לעבוד. הם רבו".

"הוא עבד כשומר והיה מובטל", המשיך השכן. "הוא אמר לי שהוא רוצה לעבור דירה כי הם לא מסתדרים. הם יחד 18 שנה. אנשים ביחד 24 שעות וזה מה שקורה. אתמול בערב ראיתי אותו בחדר מדרגות ונראה שהוא לא מרגיש טוב. התנהג בצורה מוזרה: בקושי דיבר וזז כמו רוח רפאים. התגובה שלו הייתה מאוד איטית. לאחרונה היו לו בעיות לב".

יו"ר נעמת, חגית פאר, מסרה בתגובה לאירוע בחיפה: "גל הטרור נגד נשים נמשך, הכתובת על הקיר ולממשלה זה פשוט לא אכפת. הראיה הטובה ביותר לכך היא התוכנית למאבק באלימות שאושרה כבר בשנת 2017 על ידי הממשלה ועד היום לא מומשה.

"כ-200 אלף נשים בישראל חיות תחת אלימות - הקורונה הפכה את בתיהן לבתי כלא, הלחצים הכלכליים והנפשיים הופכים את מצבן לפיקוח נפש של ממש. נמאס ממס השפתיים של נבחרי הציבור לאחר כל רצח שכזה - מה אתם עושים בכדי למנוע את הרצח הבא?"

על פי נתוני יוזמת אברהם מתחילת השנה נרצחו 67 בני אדם בחברה הערבית, ביניהם, 13 נשים.