מרואן סמרי, החשוד ברצח בת זוגו, הבוקר
צילום: כאן חדשות

החשוד ברצח בת זוגו בחיפה: מרואן סמרי

בית המשפט האריך את מעצרו בשמונה ימים • הותר לפרסום שמו של החשוד ברצח בת זוגו בבאר שבע, מעצרו הוארך בשמונה ימים
מיכל וסרמן וחן ביאר
20 באוקטובר 2020
10:36
עודכן ב 12:44

בית משפט השלום בקריות התיר היום (שלישי) לפרסום את שמו החשוד ברצח נג'אח מנסור בת ה-35, אתמול בדירתה בקריית חיים. החשוד בן זוגה מרואן סמרי בן ה-28. מעצרו הוארך בשמונה ימים.

סמרי נעצר אתמול לאחר שעורר את תשומת לב השוטרים כשהלך ברחוב ללא מסכה. בשיחה איתו גבר חשדם של השוטרים ולאחר בדיקה התברר כי זהותו וזהות זוגתו מוכרות לרשויות הרווחה. בעקבות זאת הגיעה המשטרה לדירה ונמצאה גופתה של מנסור כשהיא דקורה בפלג גופה העליון.

מרואן סמרי, החשוד ברצח בת זוגו נג'אח מנסור (צילום: מתוך דף הפייסבוק)

החשוד ברצח בת זוגו בבאר שבע: ולדימיר ספיטלניקוב

מוקדם יותר התיר בית המשפט המחוזי בבאר שבע את זהותו של החשוד ברצח בת זוגו אתמול בבאר שבע. מדובר בולדימיר ספיטלניקוב, מעצרו הוארך בשמונה ימים. ספיטלניקוב לא תיקשר עם המשטרה בחקירה וגם לא עם סניגורו, בעקבות מצבו הנפשי. סניגורו, עו"ד אלכס גאוסקין, ביקש לשלוח אותו לבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי. "בקשת המעצר הארוכה מוגזמת", אמר הסניגור. "החקירה לא סבוכה. מבקש לקצר את ימי המעצר ולבחון את מצבו הנפשי בשלב זה".

עו"ד גאוסקין מהסניגוריה הציבורית ארמר: "מדובר באדם שמתמודד עם בעיות נפשיות שנמצא במצב נפשי קשה מאוד. אתמול, לאחר שניסה להתאבד הוצא לו צו אשפוז אזרחי. לאחר שהתגלתה הטראגדיה המשטרה החליטה להוציאו אותו מהאשפוז על מנת לחקור אותו. אנו סבורים שלאור מצבו יש להפנות אותו לקבלת טיפול פסיכיאטרי בהקדם".

אמש, לאחר שנעצר, פונה ספיטלניקוב בן 55, לבית החולים הפסיכיאטרי בעיר. הוא נעצר אתמול לאחר שניסה להתאבד בקפיצה מגג בניין ולאחר שגופתה של בת זוגו, בת 67, נמצא ללא רוח חיים בדירה עם פגיעות קשות בראשה. 

ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת דנה הבוקר בהצעת חוק למניעת אלימות במשפחה. בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי הקריא יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר, את שמות כל הנרצחות על רקע מגדרי בשנת 2020 בתחילת הישיבה: "סגר משמעותו הוא סיר לחץ מבעבע שמקצין התנהגויות קיימות ומכניס משפחות נוספות למעגל האלימות. לא ניתן לנהל את התקופה הזו, שבה ישנו לחץ כלכלי ופחד מתמיד מהמצב, כשאין תגבור של עובדים סוציאליים. דווקא בעת הזו השר לביטחון פנים לא כולל את המלחמה באלימות במשפחה בשמונת היעדים העיקריים שהציב עם הכניסה לתפקידו. האחריות מוטלת על כל ממשלת ישראל שמתעלמת מהאזהרות. שרי הממשלה חייבים להתעורר על מנת למנוע את הרצח הבא", אמר פורר.