בני גנץ, ארכיון
צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

גנץ המריא לארצות הברית לפגישה עם שר ההגנה האמריקני

שר הביטחון ידון בשמירת היתרון האיכותי של ישראל בהינתן מכירת מטוסי F-35 לאמירויות
משה שטיינמץ
22 באוקטובר 2020
00:02

שר הביטחון בני גנץ המריא הלילה (רביעי) לביקור קצר בארצות הברית. לפני המראתו אמר גנץ כי הוא יוצא לשליחות ביטחונית חשובה וכי ידון עם מקבילו האמריקני, שר ההגנה של ארצות הברית מייק אספר, בסוגיות חשובות מאוד לביטחון ישראל בשנים הקרובות. גנץ אמור לקדם עסקה שתשמר את היתרון האיכותי של ישראל, בהינתן כי ארצות הברית תמכור מטוסי F-35 לאיחוד האמירויות.

"אויבינו אינם נחים לרגע", אמר גנץ. "ראינו מה קרה אתמול עם המנהרה בדרום ואנחנו מכירים את האתגרים בכל הזירות", הוסיף שר הביטחון. לפני חודש בדיוק המריא גנץ לביקור דומה בארצות הברית. בביקורו הקודם נועד גנץ עם אספר ועם בכירים אחרים בממשל טראמפ ודן עמם בין היתר בעסקאות מטוסי ה-F35 עם איחוד האמירויות.

מוקדם יותר נחשף כי המנהרה שאותרה אתמול בגבול רצועת עזה נחפרה על ידי החמאס - ולא הג'יהאד האסלאמי. פעולות חשיפת המנהרה עדיין נמשכות וצפויות להתקיים בימים הקרובים. אתמול בלילה שוגרה רקטה מהרצועה לישראל ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. צה"ל תקף בתגובה תשתית תת-קרקעית של חמאס בדרום עזה. ההבנה במערכת הביטחון היא שאין קשר בין השיגור לחשיפת המנהרה ולא צפויה הסלמה כללית בשל כך.