קונרי
צילום: אי-פי

השחקן שון קונרי הלך לעולמו בגיל 90

השחקן הסקוטי היה הראשון שגילם את דמותו של המרגל השרמנטי ג'יימס בונד
מאיה רכלין
31 באוקטובר 2020
14:36
עודכן ב 16:17

סר שון קונרי מת בגיל 90, כך הודיעה משפחתו (שבת). השחקן הסקוטי היה זכור בעיקר בזכות הופעתו בתור ג׳יימס בונד. הוא היה הראשון שהציג את סוכן 007 על המסך הגדול וכיכב בשבעה סרטים שונים בסדרה. קריירת המשחק שלו נמשכה עשורים, ובמהלכה הוא זכה באוסקר, שני פרסי באפטה ושלושה גלובוס הזהב.

קונרי, שחגג בחודש אוגוסט את יום הולדתו ה-90, נשא מאז שנת 2000 תואר אבירות שהוענק לו על ידי מלכת בריטניה אליזבת', זאת למרות היותו תומך נלהב של עצמאות סקוטלנד מבריטניה. הוא הותיר אחריו בן אחד מנישואיו הראשונים ונכד אחד.

בחשבון הטוויטר הרשמי של סרטי ג'יימס בונד נפרדו מקונרי: "אנו מרוסקים מהחדשות על פטירתו. הוא תמיד ייזכר כג'יימס בונד המקורי, שכניסתו לעולם הקולנוע החלה כשהכריז את המילים הבלתי נשכחות 'השם הוא בונד... ג'יימס בונד'. הוא ללא ספק אחראי לחלק גדול מההצלחה של סדרת הסרטים, ואנו נהיה אסירי תודה לו על כך לעד". 

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נפרד מהשחקן האהוב וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שמענו בצער רב על פטירתו של שון קונרי, שחקן אגדי וחבר נפלא. תמיד נזכור את הכריזמה השקטה שלו ואת חיוכו החם. כמו מיליוני בני אדם ברחבי העולם נמשיך ליהנות מהופעותיו הבלתי נשכחות בסרטיו שעוד יוקרנו שנים רבות".